Home Najdôležitejšie Skvele sa vyhla zákazu: Holanďanka trénovala s koučom na unikátnom kurte, ktorý nemá obdobu

Skvele sa vyhla zákazu: Holanďanka trénovala s koučom na unikátnom kurte, ktorý nemá obdobu

by Majo Malinovský
Demi Schuursová a Sjeng Schalken

NEERITER/KESSENICH – V neľahkých časoch zúriacej pandémie nového koronavírusu sa vynašla naozaj skvele! Holandská deblistka Demi Schuursová (26) si zatrénovala na unikátnom kurte, ktorý nemá obdobu.

Kolaps svetového športu kvôli koronavírusovej pandémii a zákaz cestovania pochopiteľne zasiahol aj tenisovú scénu, kde výrazne elitným hráčom a hráčkam skomplikoval prípravu a udržiavanie sa vo forme. Aktuálne 12. deblovú hráčku sveta ale ani neľahká situácia nezastavila.

Holanďanka si chcela zatrénovať spolu so svojim belgickým trénerom, ale kvôli zákazu cestovania za hranice to nebola jednoduchá úloha. Schuursová sa ale dokázala skvele vynájsť, keď oslovila svojho krajana a bývalého hráča legendárneho Sjenga Schalkena. Ten totiž má unikátny kurt, na ktorý sa z jednej strany vchádza od holandského mesta Neeriter a z druhej strany z belgického Keesenichu, čo je v čase zákazu cestovania za hranice naozaj cenná záležitosť.„Keď som hľadala miesto na tréning, Sjeng zareagoval okamžite. Som mu vďačná a je fajn, že si tenisti navzájom pomáhajú,“ povedala holandským novinárom Schuursová, ktorá na Tour vyhrala desať turnajov a zahrala si aj na dvoch posledných Masters.

Zdroj: ts

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

3 + 17 =