Home Najdôležitejšie Skvelá správa z Kolumbie: Schmiedlová po vyradení Brazílčanky zabojuje už o finále!

Anna Karolína Schmiedlová, Roland Garros 2023

BARRANQUILLA – Slovenská tenistka Anna Karolína Schmiedlová postúpila už do semifinále dvojhry na turnaji WTA 125 v kolumbijskej Barranquille.

Druhá nasadená hráčka zdolala vo štvrťfinále osmičku “pavúka” Brazílčanku Lauru Pigossiovú za dve hodiny aj štyri minúty po setoch 6:3, 2:6, 6:2.

Schmiedlová si v zápase ako prvá v tretej hre stratila podanie a po štyroch gemoch prehrávala 1:3. Potom ale nastúpila a sériou piatich vyhratých hier po sebe získala prvý set vo svoj prospech. Druhé dejstvo patrilo Brazílčanke, ktorá po dvoch brejkoch viedla už 5:1 a aj keď v siedmej hre prišla aj ona o podanie, ďalší brejk vo ôsmej hre znamenal koniec setu.

O víťazovi stretnutia tak musel rozhodnúť tretí set, v ktorom si po brejkoch v piatej a siedmej hre Schmiedlová vypracovala pohodlné vedenie 5:2 a po odvrátení brejkbalu na podaní premenila druhý mečbal v zápase na postup do semifinále, v ktorom narazí na aktuálne 252. hráčku sveta Fionu Ferrovú z Francúzska.

Zdroj: ts, TASR