Home Najdôležitejšie Skvelá správa pre účastníkov US Open: Prémie za prvé kolo vyššie napriek celkovo nižšej turnajovej dotácii

Skvelá správa pre účastníkov US Open: Prémie za prvé kolo vyššie napriek celkovo nižšej turnajovej dotácii

by Majo Malinovský

NEW YORK – Víťazi mužskej i ženskej dvojhry tenisového grandslamu US Open zarobia tri milióny dolárov, o 850-tisíc menej ako minulý rok. Pre pandémiu koronavírusu museli organizátori znížiť celkovú dotáciu turnaja o štyri milióny dolárov na 53,4 milióna USD. Podujatia sa pre ochorenie COVID-19 uskutoční bez divákov.


Účastníci prvého kola však zarobia v porovnaní s minulým rokom viac, keď im zvýšili odmenu z 58.000 na 61-tisíc USD. V ďalších dvoch kolách zostala odmena na rovnakej úrovni 100.000 resp. 163.000 dolárov. V ďalších fázach sa budú čiastky znižovať. Semifinalisti dostanú 800-tisíc, pre neúspešného finalistu je pripravených 1,5 milióna. “Sme radi, že môžeme prerozdeliť hráčom 95-percentný balík peňazí v porovnaní s minulým rokom. Schválené dotácie sú výsledkom rokovaní medzi organizátorom USTA, WTA a ATP,” uviedol na webe ATP výkonný riaditeľ USTA Mike Dowese.Ešte výraznejšie škrty postihli štvorhru, v ktorej víťazi zarobia o 46 percent menej. Namiesto 740-tisícovej odmeny ich čaká 400-tisíc, informovala o tom agentúra AP. US Open sa začne 31. augusta a potrvá do 13. septembra.

Zdroj: TASR

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

10 − four =