Home Najdôležitejšie Škandál na Wimbledone? Elitní tenisti majú byť zapletení do ovplyvňovania výsledkov

Škandál na Wimbledone? Elitní tenisti majú byť zapletení do ovplyvňovania výsledkov

by Michal Pokrivka

LONDÝN – Došlo na tohtoročnom Wimbledone k nedovolenému ovplyvňovaniu výsledkov? Miestna polícia, Jednotka pre tenisovú integritu a zástupcovia stávkových kancelárií to budú v najbližšej dobe preverovať.

Podľa informácií austrálskeho webu ABC News boli prijaté podozrivé stávky na jeden zápas 1. kola mužskej štvorhry. Z účtov zapletených do pochybného stávkovania už v minulosti sa začalo tipovať hodinu pred zápasom.

„Pri každom zápase dochádza k menším pohybom kurzov. Tu sa začali diať hodinu pred zápasom, čo bolo mimoriadne. Okamžite sme informovali zástupcov Wimbledonu a obmedzili ponuku na dané stretnutie,“ uviedol pred pár dňami v prvom vyhlásení Sam Gomersall zo spoločnosti Pinnacle Sports.

Neskôr vyplávali na povrch podrobnosti. Malo ísť o duel, v ktorom Španieli David Marrero s Fernandom Verdascom podľahli 6:7(8), 4:6, 7:6(9), 1:6 argentínsko-portugalskej dvojici Leonardo Mayer/Joao Sousa.

„Bol som doma a balil som sa, pretože v piatok cestujem do Nemecka. Táto správa ma prekvapila. Čo mám povedať? Pokračujte v pátraní, vyšetrujte, ja som úplne pokojný,“ uviedol včera Marrero. Vyšetrovaný bol už počas Australian Open 2016, keď dostali s krajankou Larou Arruabarrenovou debakel v mixe, ale nič mu nebolo dokázané.

Obaja Španieli patrili v minulosti medzi špičku. Spomínaný deblový špecialista Marrero bol v novembri 2013 na 5. mieste rebríčka, Verdasco bol v apríli 2009 svetová sedmička v singli.

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

eight + 17 =