Home Najdôležitejšie Simona Halepová končí spoluprácu s Mouratoglouom: Škoda, že neprehovoril skôr! Moja dôvera k nemu je naštrbená

Simona Halepová končí spoluprácu s Mouratoglouom: Škoda, že neprehovoril skôr! Moja dôvera k nemu je naštrbená

by Jaroslav Šípkar
Simona Halepová

Rumunka Simona Halepová ukončila spoluprácu s francúzskym trénerom Patrickom Mouratoglouom. Škoda, že neprehovoril skôr! Teraz je moja dôvera k nemu naštrbená.

Dvojnásobná grandslamová šampiónka a bývalá svetová jednotka Rumunka Simona Halepová ukončila spoluprácu s francúzskym trénerom Patrickom Mouratoglouom.

Halepová bola potrestaná za porušenie dopingových pravidiel zákazom činnosti na štyri roky. Mouratoglou, s ktorým Halepová spolupracovala od jari 2022, prevzal zodpovednosť za vstup zakázanej látky do Halepovej tela. Verejne priznal, že kontaminovaný doplnok výživy jej poradil užívať práve on.

“Bola by som rada, keby sa Mouratoglou vyjadril o niečo skôr. Nejaký čas sme nespolupracovali. Vždy som dôverovala svojim trénerom, ale teraz je moja dôvera narušená. Neviem, čo sa bude diať ďalej a či môžem ešte niekomu dôverovať,” vyhlásila Simona Halepová pre Euronews Romania.

Halepová stále bojuje za očistenie svojho mena a priznáva, že ak zostane v platnosti verdikt o 4-ročnom zákaze činnosti, znamená to jej koniec kariéry.

“Už prešiel viac ako rok a každý deň to veľmi bolestivo prežívam. Mám veľa emócií. Bola som šokovaná, keď som dostala list s pozitívnym výsledkom dopingového testu. Viem, že som neurobila nič zlé. Viem, že som čistá. Vždy som bola proti dopingu. Štyri roky sú v mojom veku veľmi dlhá doba. Ak sa neskráti doba diskvalifikácie, neviem, ako to budem zvládať. Toto bude pravdepodobne koniec mojej kariéry,” uviedla Rumunka.Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

1 + 10 =