Home Najdôležitejšie Simon kritizuje Federera: Nezaujíma sa o finančnú pomoc nižšie postaveným hráčom

Simon kritizuje Federera: Nezaujíma sa o finančnú pomoc nižšie postaveným hráčom

by Roderik Pastier
Gilles Simon

PARÍŽ – Bývalá wimbledonská šampiónka Marion Bartoliová sa nedávno vyjadrila na tému rozdielov v odmeňovaní v tenise. Spomenula, že Roger Federer je najlepšie plateným športovcom sveta, zatiaľ čo hráči v druhej stovke rebríčku si nedokážu zarobiť na živobytie. Teraz sa k nej pridal aj jej krajan Gilles Simon, ktorý tvrdí, že Federerovi nezáleží na zlej finančnej situácii nižšie postavených hráčov.


Gilles Simon kritizuje Rogera Federera

„Vedel som, že Roger vystúpi na scénu, keď sa diskutovalo o odmenách na grandslamoch. Finančné problémy hráčov v druhej stovke ho nezaujímajú, ak existuje nejaký človek po Thiemovi, ktorý túto myšlienku nepodporuje, je to práve Roger,” uviedol Simon pre francúzsky žurnál L’Equipe.

V tenise nie sú odmeny rovnomerne rozložené. Ak hráč postúpi na nejakom turnaji ďalej ako len do druhého kola, dokáže si slušne privyrobiť. Hráči, ktorí skončia v kvalifikácii alebo v prvom kole odchádzajú so sklopenými ušami.

Vyjadrenie Francúza k Djokovičovi

Ďalej vyjadril svoj názor týkajúci sa nepríjemnej udalosti na Adria Tour. „Hovorím si, že Novak sa snaží riešiť zložité problémy v záujme hráčov všeobecne. A tento príbeh Adria Tour ma trápil, pretože vďaka veľkej chybe sa všetko toto dielo rozpadlo,” úprimne uviedol Francúz.Simon sa ďalej zamýšľa nad médiami, ktoré podľa neho zdôrazňujú u Djokoviča aj chyby, zatiaľ čo u Federer sa hovorí len v pozitívnom slova zmysle. „Vidím Djokoviča ako každú inú ľudskú bytosť so svojimi silnými aj slabými stránkami. Ale o Rogerovi sa hovorí len o jeho silných stránkach. O Novakovi – len o jeho nedostatkoch,” zakončil Simon.

Zdroj: ts

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

twenty − 5 =