Home Najdôležitejšie Bartoliová: Federer je najlepšie plateným športovcom, zatiaľ čo hráči v druhej stovke si nedokážu zarobiť na živobytie

Bartoliová: Federer je najlepšie plateným športovcom, zatiaľ čo hráči v druhej stovke si nedokážu zarobiť na živobytie

by Roderik Pastier

V nedávnom rozhovore Marion Bartoliová (35) uviedla, že všetky odmeny, ktoré zarobia hráči v štvorhrách by mali odovzdať nižšie postaveným hráčom. Za tieto slová bola tenisovými odborníkmi ostro skritizovaná. Teraz použila ako príklad Švajčiara Federera.


Dvojnásobná víťazka Wimbledonu si pravdepodobne uvedomila, že prostredníctvom svojich výpovedí vyvolala na strane tenisových priaznivcov vlnu kritiky a tak sa rozhodla všetko vysvetliť. V rozhovore pre RMC Sport uviedla, že na zvýraznenie rozdielov medzi hráčmi, ktorí sú v rebríčku nižšie postavení a hráčmi svetových kvalít použije ako vhodný príklad Rogera Federera.

Roger Federer (Foto: TASR/AP)

„Zamyslela som sa nad tým neuveriteľným rozdielom medzi tenistami. Federer zarobí ročne viac ako 100 miliónov dolárov, zatiaľ čo hráči v druhej stovke nemajú ani na živobytie. Netvrdím, že musíme vziať peniaze Federerovi a bez konkrétneho dôvodu ich darovať spomínaným hráčom. Moja myšlienka smeruje k tomu, aby prize money boli rozdeľované spravodlivejšie. Nehovorím len o deblistoch, moje myslenie je omnoho globálnejšie,” vysvetlila situáciu Bartoliová.

Rozdeľovanie odmien v tenise je v poslednej dobe obzvlášť kontroverznou témou a rozhodne to tak nevyzerá, že by to malo skončiť. Toto však nie je debata, na ktorú sa práve teraz sústredia hráči s nižším postavením. Dôvod je jednoduchý – v roku 2020 nemusia dostať žiadne prize money, keďže pandémia koronavírusu zapríčinila pozastavenie súťažného tenisu minimálne do konca júla.Očividne potrebujú, aby sa tenis na okruhu rozbehol najrýchlejšie, ako to len bude možné. Netreba však zabúdať aj na to, aby sme definitívne porazili pandémiu, ktorá nás nepríjemne zasiahla na začiatku marca. Riadiace orgány prišli s nápadom, aby sa všetky turnaje v roku 2020 odohrali bez prítomnosti divákov. Konečné rozhodnutie však zatiaľ nepadlo.

Zdroj: TS

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

nineteen + 11 =