Home Najdôležitejšie Serena Williamsová po skvelom výkone do finále Wimbledonu, môže vyrovnať Courtovú

LONDÝN – Dvadsiata piata nasadená Američanka Serena Williamsová si poradila v druhom semifinále grandslamového Wimbledonu (34 000 000 GBP, tráva vonku) s nemeckou trinástkou žrebu Juliou Görgesovou po setoch 6:2, 6:4.

V úvode duelu držala nemecká tenistka s favoritkou krok. Hrala dostatočne agresívne pri minime chýb. Za stavu 2:3 však prišla prvýkrát o podanie a vo zvyšku prvého setu už fantasticky hrajúca Serena koncertovala.

Druhé dejstvo sa opäť lámalo za stavu 3:2 pre Američanku. Görgesová pri skóre 30:30 neodhadla situáciu, hrala volej namiesto toho, aby pustila lob do autu a v nasledujúcej výmene poslala dropšot do pásky. Po potvrdení brejku viedla bývalá svetová jednotka 5:2. Koncovku si skomplikovala. V 9. geme zápas nedoservovala, no Nemka pokazila po zmene strán dva forhendy, spravila dvojchybu a na záver „prestrelila“ lob.

• Görgesová dominovala na víťazné údery 20:16
  • Williamsová zvládla po 1. podaní 27 z 31 výmen
  • spravila iba 7 nevynútených chýb
  • na Wimbledone vyhrala 20. zápas za sebou

„Je to šialené. Ani neviem slovami opísať to, čo teraz cítim. Vôbec som nečakala, že si vo Wimbledone budem počínať takto úspešne a postúpim až do finále. Je to iba môj štvrtý turnaj po materskej prestávke. Tehotenstvo sprevádzali viaceré komplikácie, musela som absolvovať dve operácie. Pred začiatkom Wimbledonu som nemala veľké oči. Do každého zápasu som išla s tým, že nemám čo stratiť, hrala som uvoľnene. Je to pre mňa obrovský úspech, vychutnávam si na kurte každý jeden moment,“ uviedla víťazka v prvom rozhovore.

V sobotňajšom finále so začiatkom o 15:00 SELČ narazí sedemnásobná miestna šampiónka na nemeckú nasadenú jedenástku Angelique Kerberovú, s ktorou má pozitívnu zápasovú bilanciu 6:2. Ak opäť uspeje, vyrovná rekordných 24 singlových grandslamových titulov Austrálčanky Margaret Courtovej.