Home Najdôležitejšie Serena Williamsová odhalila dôvod, prečo nedokázala prekonať rekord Margaret Courtovej

Serena Williamsová odhalila dôvod, prečo nedokázala prekonať rekord Margaret Courtovej

by Jaroslav Šípkar
Serena Williamsová

Američanka Serena Williamsová odhalila príčinu, ktorá jej zabránila v prekonaní grandslamového rekordu Margaret Courtovej.

Legendárna Američanka Serena Williamsová pripisuje enormnému tlaku neprekonanie grandslamového rekordu Margaret Courtovej. Williamsová zostala na 23 grandslamových tituloch, Courtová ich nazbierala 24.

Faktom je, že Serena Williamsová po celú kariéru skvele zvládala najdôležitejšie zápasy, finále grandslamových turnajov. No na konci kariéry prehrala štyri grandslamové finále v rade. Podľa nej to súviselo práve s obrovským tlakom v súvislosti s naháňaním rekordu Courtovej.

“Myslím, že áno. Z tých finále som mala vyhrať dve-tri a jedno určite prehrať. Určite som mala vyhrať aspoň dva. Príliš som na seba tlačila a nedokázala som sa uvoľniť. Úprimne, je to na hovno. Teraz sa však už nedá nič robiť,” reagovala Serena Williamsová pre New York Times.

Na otázku, ako často myslí na to, že tak tesne zaostala za Courtovej rekordom, odvetila: “Vlastne nikdy. A to je dobre, nie? Mala som úžasnú kariéru. A ak mám byť úprimná, mala som mať 30 grandslamových titulov. Myslím si, že som mohla mať oveľa viac víťazstiev ako 24,“ dodala typicky sebavedomá Američanka.Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

nineteen − three =