Holger Rune, US Open 2023
Holger Rune (Foto: TASR/AP - John Minchillo)

Sedem prehier v rade: Holger Rune bojuje s vážnym problémom, odhalila ho jeho matka

Je svetová štvorka, ale prehral už 7 zápasov v rade. Dánsky tenista Holger Runer bojuje s vážnym problémom, prezradila to jeho matka.


Dán Holger Rune je na pozícii svetovej štvorky. Ale prehral už 7 zápasov v rade, vôbec sa mu nedarí. Naposledy sa z výhry radoval pred viac ako 2 mesiacmi, keď vo wimbledonskom osemfinále zdolal Grigora Dimitrova.

Čo stojí za jeho trápením teraz odhalila jeho matka Aneke. “Holgera bolí chrbát v každom zápase pri jeho podaní a ani veľké dávky ibuprofénu nemajú žiadny účinok. Preto bude musieť brať injekcie do chrbta na zmiernenie zápalu,” prezradila pre TV2.dk.

Runeho matka prezradila, že jej syn utrpel zranenie chrbta na turnaji Masters v Ríme a účasť na grandslamovom Roland Garros situáciu ešte zhoršila. Následkom toho bol poškodený výbežok medzistavcovej platničky, čo spôsobilo priškripnutie nervov, silné bolesti a zápaly.

Holger Rune bojuje na kurtoch s obrovskými bolesťami. Okrem toho s dlhoročným trénerom Larsom Christensenom musel pracovať na zmene spôsobu podania, aby čo najviac zmiernil bolesti a znížil záťaž na chrbát.About Jaroslav Šípkar

Check Also

Petra Kvitová

VIDEO Viac ako trojhodinový boj: Česká bojovníčka Kvitová v Pekingu predĺžila parádnu sériu a čaká ju ruská súperka

PEKING – Česká tenistka Petra Kvitová na prestížnom podujatí s dotáciou takmer štyri milióny dolárov …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

3 × three =