Home Najdôležitejšie Schmiedlová v slovenskom derby otočila prehratý zápas, Gombos sa rozlúčil s Roland Garros

Anna Karolína Schmiedlová

PARÍŽ – Slovenská tenistka Anna Karolína Schmiedlová sa prebojovala do 2. kola dvojhry na grandslamovom turnaji Roland Garros.

V úvodnom kole zdolala na parížskej antuke svoju krajanku Kristínu Kučovú po trojsetovej bitke 4:6, 7:6 (1), 6:2. V druhom sete prehrávala už 3:5, no podarilo sa jej otočiť nepriaznivý vývoj. Jej ďalšou súperkou bude Danka Koviničová z Čiernej Hory, s ktorou má priaznivú bilanciu 4:2.

Rebecca Šramková na Roland Garros dostane druhú šancu: V Paríži ju čaká ruská súperka

Kučovej vyšiel úvod zápasu so Schmiedlovou, keď dvakrát prelomila podanie súperky a vybudovala si náskok 3:0. Jej kolegyňa z fedcupového tímu síce následne znížila na 2:3, no ďalšie dva gemy sa stali korisťou Kučovej. Za stavu 5:4 využila pri vlastnom podaní prvý setbal. Schmiedlová robila v dôležitých momentoch príliš veľa nevynútených chýb.

V druhom dejstve viedla Kučová 5:3 a bola blízko k postupu do 2. kola. Schmiedlová však otočila na 6:5 a vynútila si tajbrejk, v ktorom dovolila uhrať Kučovej iba jedinú loptičku. V rozhodujúcom sete už Schmiedlová na dvorci dominovala  Po dvoch brejkoch odskočila Kučovej na 5:1 a v ôsmom geme premenila prvý mečbal. Vzájomnú bilanciu s Kučovou skorigovala na 2:3, prvýkrát nad ňou zvíťazila v januári 2015 na turnaji v austrálskom Sydney.

Kristína Kučová
Kristína Kučová (Foto: TASR/AP – Michel Euler)

ženy – dvojhra – 1: kolo: Anna Karolína SCHMIEDLOVÁ (SR) – Kristína KUČOVÁ (SR) 4:6, 7:6 (1), 6:2

Gombos neuspel

Slovenský tenista Norbert Gombos neuspel v 1. kole dvojhry na grandslamovom turnaji Roland Garros. V pozícii kvalifikanta prehral s argentínskym “lucky loserom” Pedrom Cachinom 1:6, 6:3, 2:6 a 3:6. Jeho maximom na parížskej antuke zostáva 3. kolo z roku 2020.

Norbert Gombos (Foto: TASR/AP – Michel Euler)

Prvý set bol jasne v réžii Cachina, ktorý dvakrát prelomil podanie Gombosa. V druhom dejstve sa slovenský daviscupový reprezentant zmobilizoval a vďaka brejku vo štvrtom geme ho získal vo svoj prospech. V treťom dejstve dokázal s Juhoameričanom držať krok iba do stavu 2:2. Vo štvrtom sete Cachin po dvoch brejkoch odskočil Gombosovi na 4:0 a zápas už dotiahol do úspešného konca. V deviatom geme premenil vďaka esu hneď prvý mečbal.

muži – dvojhra – 1: kolo: Pedro Cachin (Arg.) – Norbert GOMBOS (SR) 6:1, 3:6, 6:2, 6:3