Home Správy Schmiedlová v Newport Beach po nevyužitých šanciach s prehrou v 2. kole

Schmiedlová v Newport Beach po nevyužitých šanciach s prehrou v 2. kole

NEWPORT BEACH – Anna Karolína Schmiedlová prehrala v 2. kole turnaja kategórie WTA 125K v americkom Newport Beach (140 000 USD, tvrdý povrch vonku) s domácou Nicole Gibbsovou 6:7(6), 4:6.

Úvodný set mala naša tenistka výborne rozohratý. Brejk na 2:1 nepotvrdila, no o pár minút viedla po ďalších dvoch úspechoch na príjme a obhájenom servise 5:2. Gibbsová vyrovnala, úspešne odpovedala aj na stratu podania z 11. gemu a v skrátenej hre otočila z 1:3 na 8:6.

Druhé dejstvo sa začalo sériou troch brejkov. Američanka následne zvýšila na 3:1, ale vyhraté ešte nemala. Kaja bojovala a odmenou jej bol ribrejk na 4:4. To bolo z jej strany všetko. Za stavu 5:4 premenila rodáčka zo Cincinnati prvý mečbal.

• Schmiedlová vyhrala po svojom 2. servise len 20 percent výmen
  • 13 gemov zápasu sa skončilo brejkom
  • Gibbsová premenila 7 z 9 brejkbalov

Postup do 2. kola znamená pre zverenkyňu Milana Martinca 15 bodov do hodnotenia WTA.