Home Najdôležitejšie Schmiedlová v Madride zabojuje o hlavnú súťaž, Kučová črtajúci sa obrat nedotiahla

Anna Karolína Schmiedlová, Australian Open

MADRID – Slovenská tenistka Anna Karolína Schmiedlová postúpila na prestížnom antukovom podujatía WTA Mutua Madrid Open v Madride do finále kvalifikácie.

Slovenská reprezentantka splnila rolu favoritky a nasadenej deviatky v súboji s brazílskou súperkou Laurou Pigossiovou. Aj keď Schmiedlová do zápasu vstúpila strateným podaním, v prvom sete dokázala trikrát brejknúť súperku a sama si už servis nestratila ani raz a za 45 minút ho získala hladko 6:2.

V druhom dejstve sa opakoval scenár z toho prvého, keď opäť Brazílčanka vstúpila do setu brejkom a následne sa ujala vedenia 2:0. Schmiedlová sa ale brejkom dostala opäť do zápasu a aj keď v piatej hre si ešte jeden servis sama stratila, v desiatej hre využila prvý mečbal na podaní súperky a radovala sa z triumfu 6:4. V boji o hlavnú súťaž v Madride ju čaká austrálska súperka Kimberly Birrellová, ktorá v prvom vystúpení v Madride stratila len jedinú hru s maďarskou súperkou Janiovou (6:0, 6:1).

Kučová obrat nedotiahla

Nedarilo sa druhej slovenskej zástupkyni v Madride Kristíne Kučovej, ktorá za hodinu aj 35 minút podľahla francúzskej súperke Clare Burelovej 2:6, 5:7.

Po nevydarenom prvom sete, v ktorom Kučová razom prehrávala 0:4 a celkovo trval len 32 minút, sa v tom druhom Slovenka ešte pokúšala o obrat. Od stavu 1:5 dokázala vyhrať štyri hry po sebe a v deviatej na vlastnom podaní odvrátila až tri mečbaly súperky, ale Francúzku sa jej definitívne zlomiť nepodarilo. Burelová v dlhej jedenástej hre brejkla Kučovú a zápas už dopodávala do víťazného konca.