Home Správy Schmiedlová v Brisbane s víťazným vstupom do sezóny

Schmiedlová v Brisbane s víťazným vstupom do sezóny

by David Pavlik

BRISBANE – Slovenská tenistka Anna Karolína Schmiedlová zvládla úvodné kolo kvalifikácie turnaja WTA Premier v austrálskom Brisbane (1 434 900 USD, tvrdý povrch vonku).

Zverenkyňa Petra Hubera (134. v poradí WTA) zdolala v divokom zápase Bulharku Viktoriu Tomovovú (148. v poradí WTA) 0:6, 6:4, 6:4. Jej ďalšou súperkou bude mladučká Ukrajinka Marta Kosťuková.

V úvodnom sete doplatila Schmiedlová na nedotiahnuté koncovky gemov pri vlastnom servise. Dovedna nevyužila hneď šesť gembalov a napokon inkasovala nepopulárneho „kanára“.

V druhom dejstve Schmiedlová zlepšila svoj výkon a dostala sa do zápasu. Brejk z ôsmeho gemu síce nepotvrdila, no všetko si vynahradila ďalším brejkom v desiatej hre, ktorý set uzavrel.

Rozhodujúci set sa niesol v znamení veľkej vyrovnanosti. K prvému brejkbalu sa dostala Schmiedlová, v druhej hre ale zostal nevyužitý. Na ďalšie šance sme čakali až do samotnej koncovky. V desiatej hre mali nálepku mečbalové, Slovenka premenila celkovo tretiu zápasovú šancu.