Home Správy Schmiedlová na US Open napriek veľkej bojovnosti s prehrou v 1. kole

Schmiedlová na US Open napriek veľkej bojovnosti s prehrou v 1. kole

NEW YORK – Anna Karolína Schmiedlová prehrala v 1. kole grandslamového US Open (53 000 000 USD, tvrdý povrch vonku) s Číňankou Wang Ja-fan tesne 1:6, 6:3, 4:6.

Úvodný set sa začal pre Kaju ako zo zlého sna. Do stavu 0:3 získala proti aktívnejšej Číňanke len päť fiftínov. Následne na príjme znížila, no servisom si vôbec nepomáhala a v koncovke ťahala znova za kratší koniec.

V druhom dejstve sa košická rodáčka fantasticky zmobilizovala. Prehrávala síce 0:2 aj 1:3, 0:30, ale spresnenou hrou otočila na 5:3. Následne na príjme spečatila vyrovnanie, keď profitovala aj z chýb frustrovanej súperky.

Rozhodujúca časť prinášala od začiatku veľký boj. Zverenkyňa Milana Martinca dokázala okamžite zareagovať na stratu podania z 3. gemu, no v závere ukázala pevnejšie nervy čínska hráčka. Za stavu 4:4 udrela na riterne a po zmene strán spečatila postup čistou hrou.

• Schmiedlová prehrala v hlavných súťažiach Grand Slamov už 8 zápasov za sebou
  • po svojom 2. servise dnes získala iba 33 percent výmen
  • premenila 6 zo 7 brejkbalov

„V treťom sete som bola na dvorci lepšia hráčka a mala som veľa šancí súperku zlomiť, no nevyužila som ich. V posledných troch gemoch som spravila pár hlúpostí a to ma stálo víťazstvo. Je to škoda, pretože na 1. kolo Grand Slamu som mala prijateľnú súperku. V New Yorku dnes bolo teplo, na to sa však nechcem vyhovárať, pretože podmienky boli pre obe rovnaké,“ uviedla po zápase sklamaná Slovenka.