Home Správy Cibulková na US Open v 1. kole po viac ako dvoch hodinách zdolala kvalifikantku

Cibulková na US Open v 1. kole po viac ako dvoch hodinách zdolala kvalifikantku

NEW YORK – Dominika Cibulková (35. v hodnotení WTA) zvíťazila v prvom kole US Open (53 000 000 USD, tvrdý povrch vonku) nad holandskou kvalifikantkou Arantxou Rusovou (110.) 4:6, 6:2, 6:3.

Hráčky servovali v úvode veľmi stabilne. Prvá sa k šanci na brejk dostala Cibulková v šiestom geme, ale nevyužila ju. Súperka sa v ďalšej hre tiež dostala k možnosti brejku a nezaváhala. Slovenka kontrovala ribrejkom. Rovnako však odpovedala aj Rusová a za stavu 5:4 šla podávať na víťazstvo. Dominika nezužitkovala šancu na brejk. Po nej už prišli postupne dva setbaly a druhý Holanďanka premenila.

Druhé dejstvo neodštartovala Cibulková dobre, hneď v úvode prišla po veľkom boji o servis. Po ďalšej ubojovanej hre sa však dokázala vrátiť. Iba prvé dva gemy trvali 25 minút. Ďalšie dianie však už bolo jasne v réžii našej tenistky. Šla do brejku na 4:2 a neskôr na riterne premenila prvý setbal a vynútila si rozhodujúci set.

V ňom si od úvodu lepšie počínala naša hráčka. Dostala sa už do vedenia 3:0, potom Rusová dvakrát znížila servisom. Dokonca sa jej podarilo zlomiť Dominikino podanie na 3:4, čím sa vrátila do boja. Cibulková však kontrovala ribrejkom a následne na podaní premenila prvý mečbal.

• zápas trval 2 hodiny a 18 minút
  • Rusová sa dopustila až 6 dvojchýb
  • Cibulková mala 16 brejkbalov a využila z nich šesť
  • Holanďanka sa dostala ku deviatim brejkbalom a zužitkovala štyri

V druhom kole sa Dominika Cibulková stretne v repríze wimbledonského osemfinále s Taiwančankou Sie Šu-wej. Vzájomná bilancia hovorí jasne v prospech Bratislavčanky. Nad touto súperkou vyhrala všetky tri zápasy bez straty setu.