Emma Raducanuová
Emma Raducanuová (Foto: TASR/AP - Christian Kaspar-Bartke/dpa)

Šampiónka US Open 2021 ukončila spoluprácu s piatym trénerom za posledné dva roky

V minulosti mala záujem aj o spoluprácu s Vladimírom Pláteníkom. Šampiónka US Open 2021 sa rozišla s piatym trénerom v priebehu dvoch rokov.


Emma Raducanuová pokračuje v hľadaní toho správneho kouča. V minulosti priznal slovenský tréner Vladimír Pláteník, že bol kontaktovaný tímom britskej tenistky so záujmom o spoluprácu.

Teraz víťazka grandslamového US Open 2021 na sociálnej sieti twitter informovala, že sa rozišla s trénerom Sebastianom Sachsom. „Sebovo trénovanie a práca s ním sa mi naozaj páčili. Je poľutovaniahodné, že okolnosti nám nedovolili obom pokračovať a rozhodli sme sa rozísť. Prajem Sebovi do budúcnosti všetko najlepšie,” napísala Raducanuová.

Sachs bol piatym trénerom Raducanuovej za posledné dva roky. Pred ním Britku viedli Nigel Sears, Andrew Richardson, Torben Beltz a Dmitrij Tursunov.

Emma Raducanuová sa v máji podrobila operáciám oboch zápästí, aj operácii členka. Podľa vlastných slov bude chýbať niekoľko mesiacov a je nepravdepodobné, že stihne grandslamový Wimbledon na domácej pôde.About Jaroslav Šípkar

Check Also

Medailový úspech nášho tenisu: Slovenský talent na ME vybojoval cenný kov

PARMA – Slovenská tenistka Mia Pohánková získala striebornú medailu vo dvojhre na majstrovstvách Európy hráčok …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

sixteen + 4 =