Home Správy Rybáriková vo finále kvalifikácie v New Havene neuspela

Rybáriková vo finále kvalifikácie v New Havene neuspela

NEW HAVEN – Najvyššie nasadená Magdaléna Rybáriková prehrala vo finále kvalifikácie WTA Premier turnaja v New Havene (710 900 USD, tvrdý povrch vonku) s Belgičankou Kirsten Flipkensovou 3:6, 4:6.

Lepší vstup do zápasu mala piešťanská rodáčka. Viedla 2:1 s brejkom, no výhodu okamžite stratila a o pár minút prehrávala 2:5. V závere prvého dejstva sa už na príjme nepresadila.

Na začiatku druhého setu odskočila Magda do vedenia 2:0. Aj tentokrát nasledovala blesková belgická odpoveď. Rozhodujúci moment prišiel za stavu 3:3, keď sa skúsená Belgičanka po štvrtý raz presadila na riterne. Koncovku si postrážila.

• Rybáriková vyhrala po svojom 2. servise len 37 percent výmen
  • všetkých 5 es nastrieľala v 2. sete
  • tretíkrát za sebou prehrala vo finále kvalifikácie
  • Flipkensová ukončila proti Slovenke sériu 4 prehier

Magdaléna Rybáriková musí dúfať, že sa v prípade odhlásenia niektorej z tenistiek dostane do hry ako „lucky loserka“. O hlavnú súťaž dnes zabojuje v New Havene ešte Jana Čepelová proti ôsmej nasadenej Američanke Christine McHaleovej.