Home Najdôležitejšie Rybáriková v Toronte vydrela postup z náskoku 6:2, 4:1

Rybáriková v Toronte vydrela postup z náskoku 6:2, 4:1

by Tomas Hmira

TORONTO – Magdaléna Rybáriková zdolala v 1. kole kvalifikácie WTA turnaja v Toronte (2 434 389 USD, tvrdý povrch vonku) Kurumi Narovú 6:2, 5:7, 7:6(6).

Úvodných 5 hier stretnutia získala riternujúca hráčka. Až za stavu 3:2 si Rybáriková postrážila svoj servis.

V druhej časti viedla už 4:1 s dvomi brejkmi. Podanie ju opäť nepodržalo a súperka znížila na rozdiel jediného gemu. Za stavu 5:3 a 0:30 tretíkrát prerušil zápas dážď. Po prestávke súperka poslala duel do rozhodujúceho dejstva.

V ňom Magda taktiež prišla o náskok dvoch brejkov. V skrátenej hre prehrávala 1:3, napokon premenila druhý mečbal.

• zápas bol za stavu 1:0 i 5:2 v prvom sete a 5:3 v druhom sete v prospech Slovenky prerušený pre dážď