Home Najdôležitejšie Rybáriková na Wimbledone s prehrou v 1. kole, čaká ju pád

Rybáriková na Wimbledone s prehrou v 1. kole, čaká ju pád

LONDÝN – Devätnásta nasadená Magdaléna Rybáriková prehrala v 1. kole grandslamového Wimbledonu (34 000 000 GBP, tráva vonku) s Rumunkou Soranou Cirsteovou 5:7, 3:6.

Úvodný set mala naša tenistka rozbehnutý výborne. Za stavu 3:3 sa blysla na príjme čistou hrou a brejk bez problémov potvrdila. Koncovka však patrila Rumunke. Manko zmazala a v 12. geme premenil pri Magdinom servise hneď prvý setbal.

Na začiatku druhého dejstva sa odpútala rodáčka z Bukurešti do vedenia 2:0. Vlaňajšia semifinalistka v ďalších minútach vyrovnala a zdalo sa, že postupne preberá kontrolu nad dianím na kurte. Za stavu 2:2 však nevyužila dva brejkbaly, ďalšiu šancu zahodila pri skóre 3:3 a záver patril znova rumunskej súperke.

• Rybáriková nezahrala žiadne eso
  • na sieti bola 13-krát, zatiaľ čo Rumunka až v 25 prípadoch
  • Cirsteová odvrátila 8 z 10 brejkbalov

Zverenkyňa Petra Hubera obhajovala semifinále, s tým spojených 780 bodov a v onlajn verzii rebríčka WTA jej patrí 28. miesto. Zopár hráčok sa však ešte dostane pred ňu.