Home Správy Rybáriková na Roland Garros končí po tuhom boji, viedla 6:1, 2:0

Rybáriková na Roland Garros končí po tuhom boji, viedla 6:1, 2:0

by Tomas Hmira

PARÍŽ – Magdaléna Rybáriková prehrala v 2. kole Roland Garros s Marianou Duqueovou-Mariňovou 6:1, 3:6, 6:8.

Slovenka začala zápas s veľkým sebavedomím a ľahkosťou. Okamžite uspela na riterne a za 11 minút si vybudovala náskok 3:0. Prvý set ukončila priamym bodom z podania. Aj druhá časť sa začala vyvíjať podľa plánov. Po rýchlom brejku viedla 2:0, no šnúrou piatich získaných gemov súperka otočila. Aj v úvode tretieho dejstva mala naša tenistka prevahu. V druhom geme nevyužila trojicu brejkbalov. Kolumbijčanka uspela v Tildenovom geme a vypracovala si náskok 5:3. Rodáčka z Piešťan odvrátila mečbal a vyrovnala stav na 5:5. Súperka ukončila zápas víťazným úderom v štrnástom geme.