Home Správy Kližan na Roland Garros napriek skvelému výkonu s prehrou v 2. kole

Kližan na Roland Garros napriek skvelému výkonu s prehrou v 2. kole

PARÍŽ – Martin Kližan prehral v 2. kole grandslamového Roland Garros so svetovou jednotkou Britom Andym Murraym v štyroch setoch 7:6(3), 2:6, 2:6, 6:7(3). Zápas trval 3 hodiny a 34 minút.

Od prvých výmen sa hral výborný tenis. Bratislavský rodák bol aktívnejší, Brit prijal pozíciu brániaceho sa. Brejk z 3. gemu si „Kližo“ bez problémov strážil až do stavu 5:4, keď sa vinou viacerých chýb pripravil o pohodlný zisk prvého setu. Napriek tomu nestratil koncentráciu. V tajbrejku bol lepším hráčom – získal ho pomerom 7:3. V druhom dejstve prestal favorit kaziť. Martin hral naďalej s vysokou dávkou rizika, no nepresnosti pribúdali a od stavu 2:1 prehral 5 gemov za sebou.

Výkon svetovej jednotky sa stupňoval aj v treťom sete. Precízna obrana a smrtiace kontry vyústili do jednoznačného skóre 6:2. Vo štvrtom sete náš tenista znova ožil. Rodáka z Dunblane deptal skvelými dropšotmi a vybudoval si náskok 3:0. V ďalšom priebehu predvádzali obaja tenis svetovej extratriedy. Britský bojovník sa nevzdal ani za stavu 2:5, 0:30 a vynútil si po druhý raz v zápase skrátenú hru. Uspel v nej po výsledku 7:3. Mečbal premenil exportným volejom z krkolomnej pozície.

• Kližan zahral 57 víťazných úderov, spravil 67 nevynútených chýb
  • pasívnejší Murray skončil s pozitívnou bilanciou 41:29
  • po svojom 1. servise vyhral až 79 percent výmen

Vlani vypadla naša jednotka na Roland Garros už v 1. kole a v onlajn verzii rebríčka ATP je momentálne na 42. mieste.