Home Zo zákulisia Ruský supertalent Rybakinová mení občianstvo

Ruský supertalent Rybakinová mení občianstvo

by Michal Pokrivka

Kazachstan investuje v posledných rokoch do tenisu obrovské peniaze. Viac ako výchova mladých talentov sa mu darí „nákup“ tenistov a tenistiek z iných postsovietskych krajín. Najnovšou kazašskou akvizíciou je Jelena Rybakinová.

Čerstvo 19-ročná rodáčka z Moskvy bola považovaná za jeden z najväčších ruských talentov súčasnosti. Tento rok to dotiahla ako kvalifikantka až do štvrťfinále WTA Premier turnaja v Petrohrade a Jevgenij Kafeľnikov jej predpovedal skvelú budúcnosť. Tú možno očakávať, nie však pre ruský tenis.

Aktuálne 191. hráčka sveta sa rozhodla prejsť pod kazašské farby. Očakávať môže väčšiu finančnú podporu. Rozšírila tak nekonečný zoznam kazašských tenistov, ktorí pôvodne reprezentovali iné krajiny. Za zmienku stoja Julia Putincevová, Galina Voskobojevová, Michail Kukuškin, Alexander Bublik, Dmitrij Popko (všetci Rusko) či Oleksandr Nedoviesov (Ukrajina).

V minulosti zmenili občianstvo na kazašské známe mená ako Jaroslava Švedovová, Andrej Golubev, Jurij Ščukin, Jevgenij Koroľov (všetci Rusko) alebo Sesil Karatančevová (Bulharsko). Posledná menovaná sa neskôr vrátila „domov“.

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

thirteen + nine =