Foto: TASR

Roland Garros so zmenami pravidiel, v kvalifikácii aj jedno kontroverzné

PARÍŽ – Grandslamový Roland Garros bude ďalším turnajom, na ktorom sa budú testovať zmeny, ktoré by mali v budúcnosti viesť k skráteniu tenisových zápasov.

Od príchodu druhého hráča na kurt do začiatku päťminútovej rozohrávky bude k dispozícii 60 sekúnd. Rovnaký čas budú mať tenisti na prípravu medzi rozohrávkou a prvým „ostrým“ fiftínom. Medzi jednotlivými výmenami bude časomiera na kurte odpočítavať 25-sekundový limit. Tieto pravidlá už platili aj na Australian Open.

Ako kontroverzné sa javí zrušenie opakovania podania po kontakte loptičky s páskou. Dlhé roky diskutovaná zmena síce zatiaľ nevstúpi do platnosti v rámci hlavnej súťaže, no v kvalifikácii na ňu musia byť tenisti pripravení. Rovnako juniori. Tí si to však vyskúšali už v Melbourne. Ako na to budú reagovať kvalifikanti, ukážu až samotné zápasy.

Ak sa na niečo hráči určite nebudú sťažovať, je to zvýšenie odmien. Celkovo sa medzi nich rozdelí 39,197 milióna eur, vlani to bolo presne 36 miliónov. Víťazi dvojhry získajú 2,2 milióna (zvýšenie o 100-tisíc). Vypadnuvší v 1. kole získajú namiesto 35-tisíc až 40-tisíc.

About Michal Pokrivka

Check Also

Petra Kvitová

VIDEO Viac ako trojhodinový boj: Česká bojovníčka Kvitová v Pekingu predĺžila parádnu sériu a čaká ju ruská súperka

PEKING – Česká tenistka Petra Kvitová na prestížnom podujatí s dotáciou takmer štyri milióny dolárov …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

seventeen + three =