Foto: TASR

Nechutná dohra v Miami – Medvedev s Tsitsipasom si nadávali a takmer sa pobili

MIAMI – Zápas 1. kola ATP Masters 1000 turnaja v Miami medzi Rusom Daniilom Medvedevom a Grékom Stefanosom Tsitsipasom mal nechutnú dohru.

Súboj dvoch vychádzajúcich hviezd zvládol lepšie Medvedev, ktorý zvíťazil 2:6, 6:4, 6:2. Horkokrvný Grék to niesol ťažko a pri podaní rúk súperovi povedal, že je ruské hovädo. Víťaz to spočiatku bral s pokojom, no po chvíli prešiel do protiútoku.

„Zavri si radšej hubu. Stefanos, máš nejaký problém? Pozri sa na mňa, rozprávaj sa so mnou! Počas tretieho setu odídeš na päť minút na toaletu, potom zahráš ‚prasiatko‘ a ani sa neospravedlníš? Myslíš si, že si dobrý chlapík? Pozri sa na mňa. Pozri sa na mňa! Ani sa na mňa nepozrieš?“ hneval sa Rus, pred ktorého sa musel postaviť empajrový rozhodca, aby zabránil fyzickému kontaktu.

Rozhodca úvod sporu nezachytil, a tak mu to moskovský rodák vysvetlil: „On to začal. Povedal mi, že som ruské hovädo. Je to normálne? Je to ešte dieťa. Ani sa nevie biť. Ak si to chce so mnou rozdať, môže, ale on sa na mňa ani nepozrie. Ja sa však biť nechcem. Viem, že za to niekedy môžem ja. Nie som svätý, to všetci vieme. Ale dnes som nič nespravil.“


Paradoxné je, že Tsitsipasova mama Julia je pôvodom Ruska a jeho dedko Sergej Salnikov reprezentoval vo futbale Sovietsky zväz.

About Michal Pokrivka

Check Also

Lukáš Klein

Slováci v akcii: Pondelok 2. októbra

BRATISLAVA – Dnes bude v akcii 15 slovenských zástupcov. Pokorný aj Klein v Alicante Na …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

18 − fifteen =