Home Najdôležitejšie Slávny parížsky grandslam opäť v ohrození: Musíme zistiť, či je možné Roland Garros posunúť tak, aby…

Slávny parížsky grandslam opäť v ohrození: Musíme zistiť, či je možné Roland Garros posunúť tak, aby…

by Majo Malinovský
Roland Garros, logo

PARÍŽ – Aj tohtoročnému tenisovému grandslamu Roland Garros hrozí odklad. Pripustila to francúzska ministerka športu Roxana Maracineanuová v rozhovore pre stanicu France Info.


Podujatie je naplánované od 23. mája do 6. júna, jeho konanie však ohrozujú prísne epidemiologické opatrenia, ktoré v krajine vstúpili do platnosti cez víkend a potrvajú minimálne štyri týždne. Väčšina z nich sa zameriava na Paríž a okolie.

Podľa Maracineanuovej vláda komunikuje s organizátormi ohľadom možného posunutia termínu. Minulý rok sa pre pandémiu uskutočnil turnaj až koncom septembra. “V súčasnosti síce pokračuje profesionálny šport, ale snažíme sa minimalizovať riziko šírenia vírusu. Musíme zistiť, či je možné Roland Garros posunúť tak, aby nekolidoval s inými vrcholovými podujatiami,” uviedla podľa agentúry DPA ministerka športu.Na opatrenia proti šíreniu koronavírusu už skôr doplatili aj cyklistické preteky Paríž – Roubaix, ktoré preložili z 11. apríla na október.

Zdroj: TASR

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

eight − three =