Home Najdôležitejšie Zrušenie či preloženie Roland Garros? Nad antukovým grandslamom aj v tomto roku visia otázniky

Zrušenie či preloženie Roland Garros? Nad antukovým grandslamom aj v tomto roku visia otázniky

by Majo Malinovský
Roland Garros, logo

PARÍŽ – Pandémia koronavírusu stále neskončila a naďalej tak ovplyvňuje aj športové dianie vrátane tenisu. Mračná sa stále vynárajú aj nad antukovou časťou sezóny, ktorej tradičným vrcholom by mal byť prestížny Roland Garros, o ktorého osude ale ešte stále nie je rozhodnuté.


Už vlani sa musel parížsky grandslam kvôli pandémii preložiť, keď sa konal v podstatne iných podmienkach až o štyri mesiace neskôr oproti pôvodnému plánu a osud Roland Garros je aj v tomto roku neistý. Francúzsko totiž stále denne zaznamenáva asi 40 tisíc nových prípadov a je otázne, aká bude situácia v máji.

Úplné zrušenie si netrúfa predstaviť

Pred nedávnom sa k aktuálnej situácii okolo parížskeho grandslamu vyjadril šéf francúzskeho tenisu Gilles Moretton, ktorý si ani netrúfa predstaviť úplné zrušenie Roland Garros: “Momentálne sme na dobrej ceste, turnaj je naplánovaný na termín 23. máj – 6. jún. Ale ak bude nariadená povinná karanténa na dva mesiace, budeme nevyhnutne musieť prijať opatrenia – najhoršie by bolo úplné zrušenie, to si ale netrúfam ani predstaviť.”Študujeme veľa možností

Úplné zrušenie Roland Garros je neprijateľnou možnosťou a tak Moretton spolu so svojím tímom študujú možnosti, ako sa prípadnému hrozivému scenáru vyhnúť. “Študujeme veľa možností pre Roland Garros 2021. Neočakávam stopercentné zaplnenie tribún divákmi, ale môže to začať za zatvorenými dvermi s menším počtom divákov. Všetky možnosti u nás sú pripravené. So všetkými hráčmi sa pravidelne stretávame a čakáme, ako to dopadne, “ načrtol plány francúzsky šéf.

Ešte pred vrcholom antukovej sezóny sú na programe ďalšie významné turnaje na najpomalšom povrchu: “Pred nami sú ďalšie turnaje ako Monte Carlo, ktoré sa konajú na rovnakom území a ktoré sú vonku. Uvidíme, čo prinesú turnaje v Madride či Ríme,“ uzavrel Moretton.

Fanúšikovia sa už pochopiteľne nevedia dočkať ďalšieho grandsamu sezóny, na ktorom budú minuloročné prvenstvá obhajovať španielsky matador Rafael Nadal a poľský talent Iga Swiateková.

Rafael Nadal
Rafael Nadal s víťaznou trofejou (Foto: TASR/AP – Francois Mori)

Zdroj: ts

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

9 + 17 =