Home Audio/video Roger Federer prezradil plány do budúcnosti: To je všetko, čo chcem

Roger Federer prezradil plány do budúcnosti: To je všetko, čo chcem

by Majo Malinovský
Roger Federer

BRATISLAVA – Švajčiarsky maestro Roger Federer, ktorý v tejto sezóne definitívne ukončil svoju bohatú hráčsku kariéru, pred médiami nedávno poodhalil, ako by mohla vyzerať jeho budúcnosť.


Ikona švajčiarskeho športu Federer by si rád zahral tenis na miestach, ktoré ešte vo svojom živote nenavštívil, ale konkrétne plány si ešte nerobí, pretože lekári mu odporučili opatrnosť pri zaťažovaní problematického kolena, kvôli ktorému už musel absolvovať niekoľko operácií.

Roger Federer o náročnosti kariéry profesionálneho tenistu: Preto niektorí hráči končia s psychickými problémami

Poďakovanie fanúšikom

41-ročný tenisový velikán, ktorý definitívne ukončil kariéru po štvorhre na Laver Cupe, kde si zahral so svojim kamarátom Nadalom, sa nedávno zúčastnil v Tokiu podujatia Uniqlo, ktorý je jeho sponzorom. Tu naznačil svoje plány do budúcna: “Chcem ísť hrať na miesta, kde som nikdy nebol a poďakovať fanúšikom, ktorí ma podporovali počas mojej kariéry, to je všetko, čo chcem.”“Mojim zámerom je tiež organizovanie exhibícií, ale je ešte priskoro o tom hovoriť. Koleno stále nie je v ideálnom stave a tak musím byť trpezlivý. Lekári mi odporučili aby som bol opatrný a vyčkal niekoľko mesiacov, ako sa situácia vyvinie a to platí nie len pre tenis, ale aj pre iné športy, ktoré by som chcel hrať, ale teraz si ešte musím oddýchnuť,” dodal Federer k svojmu aktuálnemu stavu a plánom do budúcna.Namiesto lyžovania výlet do Afriky

Potom, čo sa Federer oficiálne dostal na tenisový dôchodok, má konečne viac času na trávenie so svojimi štyrmi deťmi a slovenskou manželkou Mirkou. Švajčiarsky velikán priznal, že by rád skúsil lyžovanie, ale kvôli kolenu sa tejto aktivite plánuje aspoň na čas ešte vyhýbať a rád by s rodinkou podnikol dobrodružnejšie výlety.

Rafael Nadal vysvetlil, prečo s ním nemohol ísť na turné po Latinskej Amerike Roger Federer: Ale vráti sa!

“Stále sa trochu bojím, pokiaľ ide o iné športy, pretože moje koleno bolo v zlom stave a to lyžovanie musí počkať. Postupom času budem môcť podniknúť viac výletov a stále si plánujeme dovolenky a chcem, aby boli naozaj zábavné. Môžu sa stať trochu kreatívnejšími ako predtým. Rád by som vzal svoje deti do Afriky, kým predtým museli byť vždy oddychové, pretože môj život na cestách bol veľmi rušný, ale teraz na dôchodku môžu byť naše prázdniny o niečo dobrodružnejšie,“ uzavrel Federer.

Zdroj: ts

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

twenty − sixteen =