streda, 6 decembra, 2023
HomeNajdôležitejšieRoger Federer o náročnosti kariéry profesionálneho tenistu: Preto niektorí hráči končia s...

Roger Federer o náročnosti kariéry profesionálneho tenistu: Preto niektorí hráči končia s psychickými problémami

BRATISLAVA – 20-násobný grandslamový šampión a jedna z najväčších legiend v histórii tenisu Roger Federer sa po ukončení svojej bohatej kariéry rozhovoril o tom, aká náročná je vlastne kariéra profesionálneho tenistu.


Dlhoročná svetová jednotka, ktorá na tenisových kurtoch strávila prakticky celý svoj život, veľmi dobre vie o čom hovorí. Federer, ktorý v septembri definitívne ukončil svoju bohatú hráčsku kariéru, sa rozhodol vyjadriť k náročnosti programu profesionálnych hráčov tenisu a dopadoch na duševné zdravie.

Koniec aj v mladom veku

Podľa 41-ročnej legendy sa honba za bodmi do rebríčka a získavaním titulov podpíše na každom, akurát nie rovnako intenzívnym spôsobom a u niektorých to môže mať vážne dopady na psychiku a emočný stav. “Nie sme stroje, sme ľudské bytosti. Turné je náročné. Cestovanie, tréning, jetlag. Nikto nesmie povedať, že je unavený, pretože potom vyzerá, že je slabý. Preto niektorí hráči končia s psychickými problémami,” uviedol švajčiarsky velikán.

“Keď hráči skončia vo veľmi mladom veku, úplne to chápem. Čas od času to vidíme. Vždy cítim, že je to veľká škoda, pretože v budúcnosti sa toho môže ešte veľa stať,” pokračuje maestro, ktorý chápe ich pohnútky.Hrozba dopingových kontrol

K psychickej pohode hráčom nepridáva ani neustála hrozba dopingových kontrol. “Musíme vyplňovať dopingové formuláre a vždy máme v hlave, že komisári môžu každú chvíľu prísť,” poodhaľuje Federer.

Jeho slová potvrdzujú aj prípady tenisových hviezd ako Naomi Ósaková či Nick Kyrgios, ktorí otvorene prehovorili o svojich duševných problémoch a rovnako tak skorý koniec austrálskej svetovej jednotky Ashleigh Bartyovej, ktorá svoju tenisovú kariéru nečakane ukončila už ako 25-ročná.

Zdroj: ts

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

three × three =

Slováci v akcii