Roger Federer
Roger Federer (Foto: TASR/AP - Thibault Camus)

Roger Federer nestráca optimizmus: To najhoršie mám za sebou

ZURICH – Stále rekordný 20-násobný grandslamový šampión a jedna z najväčších legiend svetového tenisu Švajčiar Roger Federer priniesol na stretnutí s novinármi novinky ohľadom svojho zotavovania sa.


Najhoršie má za sebou

„Darí sa mi dobre, rehabilitácia pokračuje krok za krokom dopredu. To najhoršie mám za sebou, teším sa na všetko, čo ma stretne,“ povedal Federer, ktorý sa zotavuje z už trojnásobnej operácie zraneného kolena, na stretnutí s novinármi v Zürichu.

„Keď sa človek vracia po takom zranení, potom je každý deň lepší ako ten predchádzajúci. Je to vzrušujúce obdobie, už som to zažil vlani, takže s tým nemám psychicky žiadne ťažkosti,“ uviedol Federer, ktorý sa naposledy predstavil na obľúbenom Wimbledone, s ktorým sa ale v štvrťfinále lúčil po krutom kanári a senzačnej trojsetovej prehre s Hurkaczom.Už 40-ročný zbožňovaný švajčiarsky maestro dobre vie, že návrat na okruh ATP je v tomto veku už veľkou výzvou a musí sa obrniť poriadnou dávkou trpezlivosti. „Chcem sa čo najskôr zapojiť do kondičného tréningu a vrátiť sa na kurt, ale bude to chcieť čas,“ uviedol Federer.

Mrzí ho neúčasť na Laver Cupe

Federer kvôli zraneniu navyše príde aj o ďalší ročník obľúbeného Laver Cupu, v ktorom sa tradične výber Európy postaví proti zvyšku sveta. Podujatie štartuje už tento piatok a maestra mrzí, že tentokrát nebude môcť byť súčasťou tímu Európy. „To ma samozrejme veľmi mrzí,“ uviedol sklamane Federer a dodal: „Samozrejme som vedel, že raz pri tom už nebudem, ale netušil som, že to tak bude už tento rok,“ dodal rodák z Bazileja.

Zdroj: ts

About Majo Malinovský

Check Also

Rebecca Šramková, W60 Trnava

Slováci v akcii: Pondelok 5. decembra

BRATISLAVA – Dnešný deň bude v akcii 15 slovenských zástupcov. M15 Trnava (15 000 USD, …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

thirteen − seven =