Home Najdôležitejšie Riaditeľ WTA má o bývalú svetovú jednotku stále obavy: Šuaj Pcheng urobila odvážny krok

Riaditeľ WTA má o bývalú svetovú jednotku stále obavy: Šuaj Pcheng urobila odvážny krok

by Majo Malinovský
Šuaj Pcheng

LOS ANGELES – Riaditeľ Ženskej tenisovej asociácie (WTA) Steve Simon má naďalej obavy o čínsku tenistku Šuaj Pcheng. Jeho postoj nezmenilo ani stretnutie Číňanky s prezidentom MOV Thomasom Bachom v Pekingu.


Niekdajšia svetová deblová jednotka v novembri obvinila vplyvného čínskeho politika a bývalého vicepremiéra Kao-li Čanga zo sexuálneho napadnutia, neskôr však tento jej príspevok zo sociálnej siete zmizol. Šuaj Pcheng sa potom dlho neukázala na verejnosti, čo vyvolalo otázniky o jej súčasnej situácii.

Obrovské nedorozumenie? Bývalá čínska svetová jednotka prehovorila o kauze sexuálneho napadnutia

Číňanka s Bachom večerala v sobotu. V rozhovore pre francúzsky L´Équipe následne vyhlásila, že medzinárodné obavy o jej bezpečnosť boli obrovským nedorozumením. Poprela tiež obvinenie, že ju čínsky politický predstaviteľ napadol.Urobila odvážny krok

“Opätovne opakujeme, že Šuaj Pcheng urobila odvážny krok, keď verejne vystúpila s obvinením, že bola sexuálne napadnutá vysokým predstaviteľom čínskej vlády. Žiadame iba to, čo by sme urobili v prípade, keď by sa to stalo ktorejkoľvek z našich hráčok na celom svete. Chceme, aby obvinenie príslušné orgány formálne vyšetrili a aby sme sa mohli so Šuaj Pcheng osobne stretnúť a prediskutovať jej situáciu,” zverejnil Simon vo vyhlásení, pre agentúru AFP.

Zdroj: TASR

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

13 + twelve =