Home Najdôležitejšie Ranila ju šokujúca samovražda priateľa, ale odstúpiť nehodlá: Sabalenková sa od organizátorov v Miami dočkala pekného gesta

Ranila ju šokujúca samovražda priateľa, ale odstúpiť nehodlá: Sabalenková sa od organizátorov v Miami dočkala pekného gesta

by Majo Malinovský
Aryna Sabalenková, WTA Miami Open

MIAMI – Tragická správa o úmrtí priateľa a bývalého hokejistu Konstantina Koľcova, ktorý podľa polície v Miami spáchal samovraždu, poriadne ranila bieloruskú hviezdu Arynu Sabalenkovú.

Tá sa ale aj napriek tragickej udalosti ďalej pripravuje na svoje vystúpenie na prestížnom americkom podujatí Miami Open, kde sa po voľnom žrebe v prvom kole v tom druhom stretne so svojou najlepšou kamarátkou Španielkou Paulou Badosovou, ktorá v úvodnom dueli vyradila vracajúcu sa Rumunku Simonu Halepovú.

Úradujúca šampiónka Australian Open, ktorá vlani v Miami dokráčala až do boja o semifinále, dostala po tragickej strate priateľa od organizátorov amerického podniku o deň voľna naviac. Na úvodný zápas proti svojej kamarátke mala svetová dvojka nastúpiť už dnes, napokon si so Španielkou v emotívnom dueli zmeria sily až v piatok.“Včera som sa s ňou veľa rozprávala a dnes ráno takisto. Viem, čo prežíva a som oboznámená s celou situáciou. Je to pre mňa trochu šokujúce, keďže si tým prechádzam s ňou. Koniec-koncov, je to moja najlepšia kamarátka a nechcem, aby trpela. Je to veľmi ťažká situácia. Hrať proti nej bude nepríjemné,” citovala už skôr Španielku agentúra AFP.

Zdroj: TASR, ts

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

16 − three =