Home Najdôležitejšie Rafael Nadal odhalil okolnosti vedúce k jeho prekvapivej prehre s Paulom: Vtedy som nič nepovedal, ale…

Rafael Nadal odhalil okolnosti vedúce k jeho prekvapivej prehre s Paulom: Vtedy som nič nepovedal, ale…

by Jaroslav Šípkar
Rafael Nadal

Španielsky tenista Rafael Nadal odhalil okolnosti, ktoré ovplyvnili výrazne jeho výkon a viedli k jeho prekvapivej prehre s Tommym Paulom v Paríži.


Španiel Rafael Nadal sa vrátil na kurty po grandslamovom US Open po dvoch mesiacoch na turnaji Masters v Paríži. Hneď na úvod prekvapivo prehral s Američanom Tommym Paulom. A to napriek tomu, že vyhral úvodný set. Nadal pred štartom Turnaja majstrov odhalil okolnosti, ktoré značne ovplyvnili jeho výkon a viedli k prekvapivej porážke.

„Mal som žalúdočné problémy, bol som malátny. Vracal som. Na konci tretieho setu som cítil, že sa v mojom žalúdku deje niečo strašné. Vtedy som nič nepovedal, pretože by sa nič nezmenilo. Bol to zlý deň, na druhý deň som už mohol normálne trénovať,” hovoril Nadal pre Marcu.

„V zápase s Paulom sa mi spočiatku hralo dobre, vyhral som set, mal som brejk. Ale potom sa to zhoršilo. Bohužiaľ, táto séria negatívnych okolností s mojimi fyzickými problémami začala Wimbledonom. Stále sa to naťahuje,” priznal Nadal, ktorý v tejto sezóne získal dva grandslamové tituly (Australian Open, Roland Garros).Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

15 − eleven =