Home Audio/video FOTO+VIDEO: Kyrgios zažehnal hrozbu súdu: S opitou právničkou z Wimbledonu došlo k mimosúdnemu vyrovnaniu

FOTO+VIDEO: Kyrgios zažehnal hrozbu súdu: S opitou právničkou z Wimbledonu došlo k mimosúdnemu vyrovnaniu

by Roderik Pastier
Nick Kyrgios

MELBOURNE – Austrálsky tenista Nick Kyrgios zažehnal hrozbu ďalšieho súdneho konania. Známy búrlivák sa ospravedlnil Anne Palusovej, ktorú počas tohtoročného Wimbledonu obvinil z opitosti. Medzi Kyrgiosom a Palusovou došlo aj k dohode o mimosúdnom vyrovnaní vo výške 23 500 dolárov. Peniaze boli zaslané na charitu, ktorú Palusová vopred vybrala.


Tohtoročný Wimbledon ponúkol dva obrázky Nicka Kyrgiosa. Na jednej strane bolo vidieť tenistu s ohromným talentom, ktorý sa prebojoval až do svojho prvého grandslamového finále. Na druhej strane opäť starý známy rebel, ktorý nechodí pre ostrejšie slovo ďaleko.

To na vlastnej koži pocítila aj jedna z fanúšičiek počas finálového zápasu s Novakom Djokovičom. V súboji o titul mal totiž Kyrgios pocit, že Palusová počas výmen a medzi servismi neustále vykrikuje a svoju frustráciu dal najavo. V debate s empajrovým rozhodcom ju obvinil, že je opitá a vynútil si jej odchod z hľadiska.

„Kamoš, tá v tých šatách, čo vyzerá, že vypila snáď 700 drinkov,“ rozčuľoval sa Kyrgios a poukazoval na Palusovú. „Je spitá pod obraz, vyhoďte ju,“ žiadal. A presne to sa za dohľadu televíznych kamier tiež stalo.

https://www.youtube.com/watch?v=ZjLf0ARW4NU

Poľskú právničku a celú jej rodinu situácia podľa jej slov zahanbila. Aj preto sa žena, ktorá priznala vypitie dvoch drinkov, rozhodla v auguste Kyrgiosa zažalovať, aby svoje meno očistila. Okamžite sa objavili špekulácie, že sa Palusová chce na Kyrgiosovi “nabaliť”, čo ale dementovala, keď vydala vyhlásenie, že akékoľvek odškodné bude venované na charitu, ktorú vyberie.

K súdu medzi Kyrgiosom a Palusovou však nakoniec nedošlo. Dvadsaťsedemročný tenista, ktorý čelí problémom aj v Austrálii kvôli obvineniu z napadnutia bývalej priateľky Chiary Passariovej, sa rozhodol právny spor vyriešiť ešte skôr, ako mohlo dôjsť k prvej časti konania.„Povedal som rozhodcovi, že fanúšička, o ktorej teraz viem, že je Anna Palusová, ma počas zápasu rozptyľovala. Veril som, že je opitá. Uznávam, že môj dojem bol mylný, a ospravedlňujem sa za to,“ uviedol Kyrgios v oficiálnom vyhlásení. „Aby som to napravil, daroval som 23 500 dolárov charite Great Ormond Street Hospital Charity, teda charite, ktorú vybrala pani Palusová. Ďalej sa nebudem k tejto záležitosti vyjadrovať,“ dodal.

Zdroj: ts

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

19 + seven =