Home Najdôležitejšie Rafael Nadal: Federera nepovažujem za svojho priateľa a Djokovič? Najlepší tenista v histórii

Rafael Nadal: Federera nepovažujem za svojho priateľa a Djokovič? Najlepší tenista v histórii

by Jaroslav Šípkar
Rafael Nadal, Roger Federer

Rafael Nadal nepovažuje Rogera Federera za svojho priateľa. Prehovoril aj o Novakovi Djokovičovi, ktorý je podľa neho najlepší tenista v histórii.

Veľká trojka bavila tenisových fanúšikov po celom svete svojou obrovskou rivalitou na kurtoch. Novak Djokovič, Rafael Nadal a Roger Federer nazbierali dokopy 66 grandslamových titulov v dvojhre. Z toho 24 má na konte Srb, 22 Španiel a 20 Švajčiar.

Rafael Nadal a Novak Djokovič sú stále aktívnymi hráčmi a môžu svoje štatistiky vylepšiť. Ako vníma Nadal svojho srbského rivala? „Myslím si, že Novak je dobrý človek. Keď vidím jeho úspech, nechcem sa hnevať. Povedal by som, že je to najlepší tenista v histórii. Jeho telo je lepšie ako moje a na tom tiež záleží,“ cituje španielskeho tenistu La Sexta.Veľkým rivalom Nadala bol ale najmä Roger Federer. Vytvorili si spolu skvelý vzťah, dôkazom čoho boli vzájomné slzy na Švajčiarovej rozlúčke na Laver Cupe v roku 2022.

“Väčšinu našich kariér sme prežili spolu. Pomáhali sme si. Táto konfrontácia nás posunula k bodu zlomu. Nepovažujem Rogera za priateľa, ale máme skvelý vzťah,“ vyhlásil Španiel, ktorý sa odhlásil z turnaja v Dohe, na ktorom mal štartovať prvýkrát od svojho zranenia na turnaji v Brisbane v januári.

Zdroj: ts

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

fourteen − 13 =