Home Najdôležitejšie Prvá slovenská radosť na US Open: Šramková zvládla prvú prekážku a čaká ju boj o kvalifikačné finále

Rebecca Šramková

NEW YORK – Slovenská tenistka Rebecca Šramková postúpila do 2. kola kvalifikácie na grandslamovom turnaji US Open.

V úvodnom kole zdolala za hodinu aj 21 minút Niginu Abdurajmovovú z Uzbekistanu 6:4, 6:4 a v New Yorku postúpila do semifinále kvalifikácie.

Šramková si po dvoch brejkoch v úvodnom sete vytvorila pohodlný náskok 4:1 a aj keď v šiestej hre aj sama o podanie prišla, prvý set získala po premenenom druhom setbale za 41 minút – 6:4.

Druhé dejstvo malo podobný priebeh, keď po dvoch brejkoch viedla Šramková už 3:0 a aj keď následne v štvrtej hre prišla o servis, set už dopodávala do víťazného konca, keď využila hneď prvý mečbal. Jej ďalšou súperkou bude Slovinka Tamara Zidanšeková.

kvalifikácia – dvojhra – 1. kolo: Rebecca ŠRAMKOVÁ (SR) – Nigina Abdurajmovová (Uzb.) 6:4, 6:4