Home Správy Prestížny turnaj vo Wu-chane stratil v 2. kole už tri členky top 10

Prestížny turnaj vo Wu-chane stratil v 2. kole už tri členky top 10

by Michal Pokrivka

WU-CHAN – Na prestížnom turnaji kategórie WTA Premier 5 v čínskom Wu-chane (2 746 000 USD, tvrdý povrch vonku) sa favoritkám príliš nedarí. Dnes už stihli v zápasoch 2. kola vypadnúť tri.

Ako prvá sa dnes porúčala ukrajinská svetová šestka Elina Svitolinová. V jednom zo šlágrov programu podľahla Bieloruske Arine Sabalenkovej 4:6, 6:2, 1:6. V prvom sete viedla 4:2, no stratila štyri gemy za sebou. Druhé dejstvo prinieslo pre zmenu skvelú sériu Ukrajinky, ktorá zvládla od stavu 1:2 väčšinu kľúčových momentov výrazne lepšie než jej súperka. Rozhodujúca časť sa zmenila na veľkolepé predstavenie Sabalenkovej, ktorá sa rýchlo odpútala do vedenia 5:0.

Nedarilo sa ani svetovej desiatke, hoci nasadenej jedenástke, Nemke Julii Görgesovej. S americkou kvalifikantkou Sofiou Keninovou prehrala 3:6, 6:2, 4:6. V úvodnej časti bol kľúčový obrat mladej Američanky z 0:2 na 5:2. Druhé dejstvo mala od stavu 2:2 jasne pod kontrolou nemecká favoritka. Zdalo sa, že si pohodu prenesie aj do tretieho setu. Viedla 4:2, no vo zvyšnom priebehu získala len sedem fiftínov.

Neuspela ani sedmička hodnotenia WTA a turnajová osmička Karolína Plíšková z Česka. Po výsledku 1:6, 6:3, 3:6 sa musela skloniť pred domácou voľnou kartou Wang Čchiang. V celom zápase sa favoritka trápila na servise, o ktorý prišla v prvom sete štyrikrát. V druhom dejstve ju podržali aspoň riterny a šnúrou štyroch hier od stavu 1:1 rozhodla, že duel bude pokračovať. V treťom sete síce vyrovnala z 1:3 na 3:3, no viac jej Číňanka nepovolila. Češka spravila až 11 dvojchýb a 9-krát prišla o podanie.

Už v 1. kole skončila v Číne americká svetová deviatka Sloane Stephensová, pre zdravotné problémy sa odhlásila osmička Naomi Osaková z Japonska, a tak sa poriadne zamotáva aj boj o štart na MS WTA Tour v Singapure.

Tohtosezónny rebríček „Race to Singapore“:

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

three × three =