Home Najdôležitejšie Prepáčte, že nemôžem chodiť! Tenisová megaakcia čelí tvrdej kritike

Prepáčte, že nemôžem chodiť! Tenisová megaakcia čelí tvrdej kritike

by Roderik Pastier
Dylan Alcott

US Open napriek pretrvávajúcej pandémie koronavírusu bude! Bez divákov, so značnými reštrikciami a s podstatne nižším počtom hráčov. A práve táto skutočnosť vyvolala vlnu kritiky a protestov.


Vo Flushing Meadows totižto bola okrem iného úplne zrušená aj súťaž vozičkárov, ktorá je súčasťou každého grandslamu. O tento tenisový sviatok tak príde aj svetová jednotka Dylan Alcott. „Prepáčte, urobil som chybu, nemôžem chodiť,” napísal ironicky na sociálnych sieťach Austrálčan.

Posledný augustový deň sa ako druhý poradí z grandslamových turnajov v tomto roku rozbehne US Open. Diváci však v hľadisku nebudú, rovnako tak budú chýbať aj iné súťaže, ktoré boli doteraz vždy súčasťou. Nebudú sa hrať kvalifikácie, štvorhra bude len s polovičnou účasťou oproti predchádzajúcim rokom. Úplne bola zrušená aj zmiešaná štvorhra a turnajov pre juniorov.

„Dôvodom je minimalizovať počet ľudí v dejisku turnaja vzhľadom k bezpečnosti všetkých zainteresovaných osôb,” uviedli organizátori z Americkej tenisovej asociácie (USTA) na tlačovej konferencii. A práve zrušená súťaž pre handicapovaných športovcov vyvolala veľkú vlnu protestov. Na čelo sa postavila aktuálne svetová jednotka medzi vozičkármi Austrálčan Alcott. „Myslím si, že som urobil maximum pre to, aby som sa na US Open kvalifikoval. Zanedbal som jedinú vec a to, aby som mohol chodiť,” priznal Austrálčan.„Nikto sa s nami o tom nerozprával, nikto nám nič nevysvetlil. Urobil som snáď málo pre to, aby som mohol v New Yorku hrať? Dvakrát som tam vyhral, som svetová jednotka. Nemôžem hrať, pretože nie som ako ostatní? Je to nechutná diskriminácia,” napísal na sociálnej sieti Alcott.

Hlavným dôvodom pre prísne reštrikcie zo strany organizátorov je už spomínaná snaha minimalizovať riziko nákazy a nevystavovať nebezpečiu ohrozené skupiny.

Zdroj: TS

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

six + twelve =