Home Najdôležitejšie Bratislava Open: Andrej Martin a Norbert Gomboš suverénne postúpili do semifinále

Bratislava Open: Andrej Martin a Norbert Gomboš suverénne postúpili do semifinále

by Roderik Pastier
Norbert Gombos

BRATISLAVA – Slovenský tenista Norbert Gombos sa stal prvým semifinalistom mužskej dvojhry na turnaji Bratislava Open.


Vo štvrťfinále si na antuke Slovana ako nasadená dvojka poradil s krajanom Lukášom Pokorným hladko 6:0, 6:3. V dueli o postup do finále nastúpi proti Lukášovi Kleinovi, ktorý zdolal Filipa Horanského 6:2, 6:7 (0), 6:3.

Štvrtkový program sa začal s oneskorením pre dážď, čo Gombosovi spôsobilo mierne komplikácie. „Bol som trochu v strese, lebo nikto nám nič nepovedal, kedy sa presne začne. Potom som sa dozvedel od rozhodcu, že o päť minút hrám, tak som sa musel rýchlo zbaliť a ísť na kurt,” citovala Gombosa oficiálna stránka série Peugeot Tennis Tour 2020.

S Pokorným mal Gombos oveľa menej problémov ako v 1. kole s Michalom Novanským, s ktorým v prvom sete prehrával 3:5. Miško ma prekvapil, možno som ho trochu podcenil. Dnes som sa cítil na kurte výborne, super som začal a potom som už na dvorci dominoval. Vo výmenách som si na Lukáša veril, dobre som sa pohyboval,” dodal zverenec trénera Tibora Tótha.Suverénne ide ďalej aj najvyššie nasadený Andrej Martin po víťazstve 6:3, 6:2 nad 19-ročným Krištofom Minárikom, ktorý v 1. kole vyradil deblového špecialistu Filipa Poláška. Súperom Martina v semifinále bude Alex Molčan, ktorý prekvapivo porazil Jozefa Kovalíka 2:0 na sety.

Zdroj: TASR

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

sixteen − three =