Home Najdôležitejšie Prekvapujúce priznanie Federera: Môj koniec sa nezadržateľne blíži

Prekvapujúce priznanie Federera: Môj koniec sa nezadržateľne blíži

by Roderik Pastier
Roger Federer

BERN – V auguste oslávi Roger Federer svoje 39. narodeniny. Okrem prvenstva v počte vyhraných grandslamov mu bude patriť tiež vedúca priečka, z ktorej nadšený byť rozhodne nemôže. Je totiž najstarším hráčom elitnej stovky svetového rebríčka.


„Čas mi rýchlo ubieha, moja kariéra sa blíži ku koncu,” nerobí si ilúzie tenisový maestro.

Svoj posledný súťažný zápas odohral Švajčiar na konci januára v semifinále Australian Open, kde prehral proti následnému víťazovi Novakovi Djokovičovi. Na ďalšie zápasy mohol Federer zabudnúť nielen v dôsledku pandémie koronavírusu, ale aj kvôli problémom s kolenom, ktoré vyústili k podstúpeniu artroskopickej operácie. Následne prišiel Federer s vyhlásením, že v sezóne 2020 ho na kurte už neuvidíme. Stanovil si však nový a jasný cieľ – pripraviť sa na ďalší, možno aj posledný rok svojej profesionálnej kariéry.

Pokiaľ pôjde všetko podľa jeho plánov, vráti sa na kurty v januári budúceho roku ako 39-ročný tenista. Čeliť nastupujúcej generácii hráčov ako Tsitsipas, Zverev či Berrettini bude pre Švajčiara stále viac a viac náročnejšie.

„Aktuálne mi ide len o moje zdravie, to je to najpodstatnejšie, na čo sa chcem sústrediť. Ale musím uznať, že tenis mi hrozne chýba. Dobre viem, že koniec mojej kariéry sa rýchlo blíži a ja už nemám čas. Nemôžem proces rekonvalescencie urýchliť, musím byť trpezlivý,” priznal dvadsaťnásobný grandslamový šampión.Cieľ? Wimbledon a olympiáda

Aj napriek pokročilému tenisovému veku by Federer chcel zdvihnúť nad hlavu aspoň jedenkrát trofej z turnajov veľkej štvorky. „Áno, bolo by momentálne veľmi jednoduché povedať, že končím kariéru. Ale ja mám pred sebou ešte celý rad cieľov. Stále ma tenis baví, užívam si ho. Chcem sa vrátiť v tej najlepšej možnej forme,” posiela svojim fanúšikom odkaz Švajčiar.

Najväčšou motiváciou pre tenisového velikána, tak ako v minulosti už naznačil, už nie je len poradie v rebríčku, ale predovšetkým Wimbledon a odložená olympiáda v Tokiu, ktorá by sa mala konať v roku 2021. Najslávnejší turnaj sveta ovládol osemkrát, na olympijské zlato v dvojhre však stále čaká.

Zdroj: ts

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

18 + fourteen =