Home Najdôležitejšie Bývalá svetová pätka Rusedski: Vyhrať French Open bude pre Nadala náročná úloha

Bývalá svetová pätka Rusedski: Vyhrať French Open bude pre Nadala náročná úloha

by Roderik Pastier

PARÍŽ – Po viac ako štvormesačnej pauze zapríčinenej pandémiou koronavírusu sa tenisový kolotoč rozbehne opäť v auguste. O uskutočnení turnajov v Amerike panuje neistota. Počet nakazených neubúda, a tak definitívne rozhodnutie padne tesne pred začiatkom úvodného turnaja.


Zdá sa, že štart US Open je stále neistý, konečné rozhodnutie majú organizátori vydať koncom aktuálneho mesiaca. Rafael Nadal však naznačil, že jeho štart na americkom grandslame je otázny. Španiel sa zúčastní prioritne na podujatí Mutua Madrid Open, ktoré sa začne týždeň po ukončení US Open. V dlhom rozhovore s TSN analyzoval Greg Rusedski možnosti výberu 19-násobného grandslamového šampióna.

Foto: TASR

Rusedski o možnostiach Rafaela Nadala

„Rafa má aktuálne 19 grandslamov, tento rok by mal obhajovať triumf na US Open a podľa môjho názoru si ho nenechá ujsť. Následne pôjde na Roland Garros a ak by vyhral, rázom by mohol prekonať rekord. Nemyslím si, že Rafa bude taktizovať a vynechá US Open,” uviedol na úvod rozhovoru Rusedski.

„Nezabúdajme, že tenisti po dlhej pauze budú odhodlaní vyhrávať. Ak sa US Open uskutoční, tak nepochybujem o Rafovej účasti,” pokračoval.

Rusedski tiež hovoril o French Open: „Dva grandslamy v tesnom slede bude pre tenistov novinka, úplne to mení podmienky.” Pred pár rokmi Nadal a Djokovič odohrali vzájomný zápas na French Open vo večerných hodinách a to zvýhodňovalo Srba, pretože Nadal obľubuje tradičný, vyšší odskok loptičiek. V tomto okamihu bola antuka pomalá a to bola voda na mlyn pre Djokoviča. Nový dátum turnaja by tak bezpochyby zvýhodňoval Djokoviča. Nemôžeme zabúdať ani na Rakúšana Thiema, ktorý má všetky predpoklady na to, aby sa raz stal antukovým kráľom.„Thiem sa v priebehu posledných rokov dramaticky zlepšil. Vyhrať titul na Roland Garros bude pre Nadala podstatne náročnejšie. Podmienky pomôžu ostatným tenistom, ale stále nemôžeme odpisovať hráča, ktorý vyhral French Open dvanásťkrát,” uzavrel Rusedski.

Zdroj: TASR

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

eleven − seven =