Home Správy Pred bránami hlavnej súťaže v Riu zostali Kovalík aj Horanský

Pred bránami hlavnej súťaže v Riu zostali Kovalík aj Horanský

by Jana Sedláková

RIO DE JANEIRO – Obaja slovenskí tenisti Filip Horanský aj Jozef Kovalík prehrali vo finále kvalifikácie turnaja ATP 500 Rio de Janeiro (1 915 485 USD, antuka vonku).

Jozef Kovalík ako šiesty nasadený nestačil na trojku žrebu Federica Coriu z Argentíny 2:6, 4:6.

Coria získal hneď v úvode brejk na 1:0 a potom neskôr ďalším brejkom navýšil na 5:2. Na podaní potom set uzavrel čistou hrou.

Druhý set priniesol jediný brejkbal, mal ho opäť Coria a šiel do vedenia 3:1. Potom na podaní neskôr premenil prvý mečbal a zaknihoval tak postup do hlavnej súťaže.

Prehral aj Filip Horanský, ktorý zas nestačil na Španiela Pedra Martíneza po setoch 4:6, 2:6.

Brejk prišiel hneď v úvodnom geme, získal ho Martínez, hoci neskôr mal Horanský šancu vyrovnať na 3:3, no nepodarilo sa mu to. Španiel potom na servise premenil tretí setbal.

V druhom dejstve sa Španiel hneď ujal vedenia 4:0. Horanský potom dvakrát uspel na servise, ale na riterne vyhrať nedokázal. Jeho súper tak šiel servovať na výhru v zápase. Slovák sa ešte dostal k jednému brejkbalu, ten nevyužil a tak sa z výhry tešil Martínez.

Slovensko napriek vypadnutiu oboch želiezok v kvalifikácii bude mať zastúpenie v hlavnej súťaži. Andrej Martin sa dostal priamo do hlavného žrebu, ten si môžete prečítať tu.