Varvara Gračovová
Varvara Gračovová (Foto: Instagram - Varvara Gračovová)

Pre Rusko vraj veľkou stratou nebude: Rodáčka z Moskvy žijúca vo Francúzsku podala žiadosť o nové občianstvo

MOSKVA – Ruská tenistka Varvara Gračovová podala oficiálnu žiadosť o francúzske občianstvo.


Rodáčka z Moskvy, ktorá žije od svojich 16-tich rokov vo Francúzsku, tvrdí, že o tomto kroku uvažovala ešte pred ruskou inváziou na Ukrajinu.

Prečo sa nechytiť takejto šance?

„Keď som začala s procesom, ani zďaleka sa neschyľovalo k vojne. Nikto nevedel, čo sa stane. Tak prečo sa nechytiť takejto šance? Rozhodnutie však nezávisí odo mňa, sú tu iní ľudia, ktorí budú rozhodovať o mojej budúcnosti. Viac poviem, ak dostanem papiere. Mojou hlavnou úlohou je hrať tenis. Budem rada, ak by som mohla reprezentovať obe krajiny,“ citoval 22-ročnú Gračovovú portál eurosport.com.Z národnej sedmičky bude dvojka

Gračovová je rebríčkovo siedma najlepšia ruská tenistka, po zmene občianstva by sa stala francúzskou dvojkou. Kedy padne konečné rozhodnutie, zatiaľ nie je jasné. Šéf Ruskej tenisovej federácie (RTF) Šamil Tarpiščev vyhlásil, že Gračovovej zmena občianstva by pre krajinu nebola veľkou stratou.

Tri výhry nad súperkami TOP 10

Dvadsaťdvaročná Gračovová ešte nevybojovala ani jeden titul na okruhu WTA, no v tomto roku si pripísala už tri víťazstvá nad súperkami z najlepšej svetovej desiatky. Dvakrát vyhrala nad krajankou Dariou Kasatkinovou a na prebiehajúcom turnaji v Miami zdolala Tunisanku Ons Jabeurovú. Začiatkom marca sa dostala do svojho prvého finále, na turnaji v Austine však podľahla Ukrajinke Marte Kosťukovej 3:6, 5:7. V rebríčku WTA momentálne figuruje na 54. priečke.

Zdroj: TASR

About Majo Malinovský

Check Also

Cameron Norrie, ATP Rím

Norrie sa vyjadril ku kritike Djokoviča za správanie v Ríme: Chcel som vyhrať

PARÍŽ – Britský tenista Cameron Norrie odmieta tvrdenia Srba Novaka Djokoviča o jeho nešportovom správaní …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

2 × two =