Home Najdôležitejšie Potupná prehra favorizovaného Lacka v slovenskom derby vo Wimbledone: V súboji s Martinom nemal nárok

Lukáš Lacko

LONDÝN – Slovenský tenista Andrej Martin postúpil do 2. kola kvalifikácie o postup do hlavnej súťaže dvojhry na grandslamovom turnaji vo Wimbledone. V úvodnom kole zdolal krajana Lukáša Lacka za 52 minút 6:2, 6:1.

Trávnatý špecialista Lacko pôsobil od úvodu stretnutia v slovenskom derby odovzdaným dojmom a nevynútenými chybami dostal Andreja Martina rýchlo do komfortného vedenia 4:0. V piatom geme trvajúcom viac ako 5 minút odvrátil hrozbu kanára a následne sa prvý set už len dohrával – 6:2.

Favorizovaný Lacko pokračoval v slabom výkone aj v druhom dejstve, keď udržal na rýchlom trávnatom povrchu len jeden servis zo štyroch a po necelej hodine podľahol outsiderovi zápasu hladko 2:6, 1:6.

Martin, ktorý si výhrou nad slovenským “kolegom” pripísal na tráve len tretiu výhru v rade nastúpi v druhom kole proti Švajčiarovi Hueslerovi (104.), ktorý dnes v dvoch setoch porazil Poliaka Zuka.