Home Najdôležitejšie Postup Kužmovej s gruzínskou parťáčkou do semifinále v Linzi: Skvelý obrat v prvom sete a následná dominancia

Viktória Hrunčáková

LINZ – Slovenská tenistka Viktória Kužmová postúpila po boku gruzínskej parťáčky Nately Dzalamidzeovej do štvrťfinále štvorhry na turnaji v rakúskom Linzi.

Slovensko-gruzínsky pár zdolal v osemfinálovom súboji rovnako nenasadenú dvojicu Gamizová/Garcia-Perézová po setoch 7:5, 6:2. V semifinále narazia na víťazky zápasu medzi nasadenými jednotkami Panovová/Parksová a Schoofsová/Zimmermannová.

Kužmová s gruzínskou spoluhráčkou nemali ideálny vstup do zápasu, keď už v otváracom geme prišli o podanie, neskôr prehrávali 1:3, ale sériou dvoch hier v rade sa im podarilo vyrovnať na 3:3. Súperky však kontrovali ribrejkom, brejk potvrdili a boli gem od vedenia v zápase. Kužmová s Dalamidzevou však nezložili zbrane a štyrmi hrami v rade otočili úvodné dejstvo – 7:5.

V druhej sade favorizované tenistky nepripustili žiadne prekvapenie, Gamizová s Garcia-Perézovou nenašli recept na servis slovensko-gruzinského páru, ktorý zaslúžene postúpil do semifinále. Kužmová s Dalamidzeovou naopak outsiderky dvakrát brejkli a uspeli po výsledku 6:2.