Home Australian Open Polášek s Dodigom po ďalšom skvelom výkone krok od finále Australian Open

Polášek s Dodigom po ďalšom skvelom výkone krok od finále Australian Open

by Michal Pokrivka
Filip Polášek, Ivan Dodig

MELBOURNE – Filip Polášek s Chorvátom Ivanom Dodigom, nasadení ako štvrtí, zdolali vo štvrťfinále grandslamového Australian Open (71 000 000 AUD, tvrdý povrch vonku) salvádorsko-britský pár Marcelo Arévalo/Jonny O’Mara 6:3, 6:2.

Filip a jeho partner mali rozprávkový štart. Na kurte sa skvele dopĺňali a vďaka prelomeniu Arévalovho podania sa rýchlo dostali do vedenia 3:0. O osude úvodnej časti mohli rozhodnúť za stavu 4:1, no Salvádorčan zvládol na servise ťažké skóre 0:40. V koncovke sa pomer síl na kurte vyrovnal, favoriti si však náskok postrážili – 6:3.

Na začiatku druhého setu získal salvádorsko-britský tandem sedem fiftínov za sebou, ale brejku na 2:0 sa nedočkal. V treťom geme prišiel o podanie premiérovo O’Mara. Turnajové štvorky následne s vypätím všetkých síl zvýšili na 3:1 a zvyšok stretnutia kontrolovali. Po brejkovej poistke na 5:2 si Polášek skúsene podržal servis.

Zaujalo nás:

  • Polášek s Dodigom si poradili so všetkými 5 brejkbalmi
  • na príjme získali 17 výmen, ich súperi 22
  • na esá dominovali 6:1
  • Polášek je v onlajn verzii renkingu už na 5. pozíciiV boji o finále Australian Open vyzvú Filip Polášek s Ivanom Dodigom Mexičana Santiaga Gonzáleza s Britom Kenom Skupskim alebo austrálske voľné karty Maxa Purcella a Luka Savilla.

Podobné články

Pridajte komentár

1 comment

Čo Melbourne dal, čo vzal: Federer sa opäť zapísal do histórie 28 januára, 2020 - 2:53 pm

[…] Na veľkú radosť slovenských fanúšikov sa do semifinále prebojovali Ivan Dodig a Filip Polášek (4.), ktorí sú najvyššie nasadeným párom, ktorý ešte je v turnaji. Zdolali salvádorsko-britské duo Marcelo Arévalo a Jonny O’Mara 6:3, 6:2. […]

Reply

Leave a Comment

4 × 5 =