Home Najdôležitejšie Polášek a Dodig napriek dobrému výkonu na Turnaji majstrov prehrali

Polášek a Dodig napriek dobrému výkonu na Turnaji majstrov prehrali

by Jana Sedláková

LONDÝN – V zápase skupiny Jonasa Björkmana na Turnaji majstrov v Londýne (9 000 000 USD, tvrdý povrch v hale) prehral chorvátsko-slovenský pár Ivan Dodig/Filip Polášek pri svojej premiére na podujatí s poľsko-brazílskou dvojicou Lukasz Kubot/Marcelo Melo po setoch 6:4, 4:6, 5:10.

V zápase sa ako lepší pár od úvodu ukazovali Dodig a Polášek, ktorí mali viac šancí na riterne a servisy zvládali bezproblémovo. Za stavu 3:3 si síce slabšiu chvíľu na podaní vybral slovenský hráč, no už v ďalšej hre zabojovali na podaní Kubota a vyrovnali na 4:4. Za stavu 5:4 si Slovák s Chorvátom vybojovali tri setbaly a po víťaznom údere nášho tenistu posledný premenili.

Poláškovi nevyšiel servis v prvom geme druhého dejstva, spravil dve dvojchyby a Kubot s Melom šli do brejku. Napriek tomu bol po väčšinu času lepší slovensko-chorvátsky pár. V závere setu začali bezchybne servovať ich súperi, na Slovákovom servise za stavu 5:3 sa dostali k štyrom setbalom. Polášek vytiahol štyri štyri priame body. Na riterne však už žiadnu šancu s Dodigom nedostali, ich súperi pokračovali v kvalitnom výkone a vynútili si rozhodujúci supertajbrejk.

Aj v ňom pokračovali rozbehnutí Kubot a Melo v lepšom výkone a vyhrali ho pomerom 10:5, keď od stavu 5:4 dovolili Dodigovi s Poláškom uhrať iba jeden bod.

Zaujalo nás:

  • chorvátsko-slovenský pár vyprodukoval deväť dvojchýb oproti jednej u súperov
  • nastrieľal 14 es
  • oba páry vyhrali po 50 % výmen
  • z deviatich brejkbalov odvrátili Dodig a Polášek sedem

V druhom zápase skupiny budú Dodig a Polášek čeliť dvojici Rajeev Ram/Joe Salisbury. Kubot a Melo si zahrajú proti Ravenovi Klaasenovi a Michaelovi Venusovi. Do hry sa dostanú opäť v utorok.

Podobné články

Leave a Comment

13 + 20 =

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy