Home Najdôležitejšie Po trénerovi sa ku koncu kariéry vyjadril aj samotný Federer: Už pred sebou nemám veľa času

Po trénerovi sa ku koncu kariéry vyjadril aj samotný Federer: Už pred sebou nemám veľa času

by Majo Malinovský
Roger Federer

BAZILEJ – Už o pár dní oslávi 39. narodeniny a tak sú na mieste diskusie o konci jeho fenomenálnej kariéry. Po nedávnych slovách trénera Severina Lüthiho ku návratu a pokračovaniu vo fenomenálnej kariére sa teraz k svojmu návratu a ďalšiemu pokračovaniu vyjadril samotný Roger Federer…


Pretrvávajúce problémy s kolenom, ktoré si vyžiadali už dve nevyhnutné operácie a tiež stále zúriaca pandémia koronavírusu poriadne zhatili plány švajčiarskeho maestra. Federer túžil v tomto roku vybojovať premiérové singlové zlato na OH v Tokiu, ktoré mu do jeho bohatej zbierky ešte chýba, ale šancu dostane až o rok, ak to vôbec vtedajšia situácia dovolí.Čas sa mu kráti, ale pri tenise chce zostať

Rekordný 20-násobný grandslamový šampión si uvedomuje, že bojuje so súperom, ktorého nikdy nedokáže zastaviť a tým je čas: “Budem mať 39 rokov a je úplne jasné, že moja kariéra je na konci,” uviedol fenomenálny Švajčiar pre miestné médiá.

“Už pred sebou nemám veľa času ako profesionálny hráč. A to je dôvod, prečo si nemôžem dovoliť robiť nejaké dlhodobé plány napríklad na dva roky dopredu. Musím sa pozerať len na krátky čas dopredu, pretože neviem, čo bude. Teraz sa cítim skvele, ale raz sa niečo pokazí a potom to už nezastavím, budem musieť skončiť,” pokračuje švajčiarsky miláčik publika.

Roger Federer
Roger Federer (Foto: TASR/AP – Lee Jin-man)

Federer vzápätí jednoznačne priznáva, že aj po aktívnej hráčskej kariére chce zostať v úzkom spojení so svojou najväčšou vášňou. “Určite budem chcieť zostať pri tenise a to aj v aktívnej forme. Ale už to nebude závodne, v každom prípade bude zaujímavé ísť na kurt s tým, že si idem len tak zapinkať s kamarátmi,” ubezpečuje fanúšikov švajčiarsky maestro.Dočká sa v Tokiu?

Rodák z Bazileja dúfa, že sa Tokio o rok nezruší a že on si bude môcť pod piatimi kruhmi na sklonku kariéry ešte splniť veľký sen: “Olympiáda je niečo špecifického. Chcem do Tokia a dúfam, že sa hry v budúcom roku uskutočnia a ja tam budem môcť bojovať o medailu. Je mi úplne jedno, či to bude vo dvojhre, štvorhre či mixe.” Federer v Pekingu v roku 2008 získal olympijské zlato v štvorhre spoločne s krajanom Stanom Wawrinkom o singlové zlato ho ale v Londýne o štyri roky neskôr obral vo finále Brit Andy Murray.

Roger Federer a Stan Wawrinka (Foto: TASR/AP – Christophe Ena)

Zdroj: ts

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

five × 2 =