Home Správy Po prvom hracom dni Laver Cupu 3:1 pre Európu, štvorhra snov nezafungovala

Po prvom hracom dni Laver Cupu 3:1 pre Európu, štvorhra snov nezafungovala

CHICAGO – Laver Cup 2018 má za sebou úvodný hrací deň. Favorizovaný Tím Európa napĺňa papierové predpoklady a nad súpermi zo sveta vedie 3:1.

Grigor Dimitrov – Frances Tiafoe 6:1, 6:4

Európanov poslal do vedenia bulharský tenista. Napriek neoslnivej forme nedal americkému mladíkovi žiadnu šancu. V prvom sete mu povolil jediný gem, keď mal k dispozícii náskok 3:0. V druhom dejstve Tiafoe okamžite reagoval na stratu servisu zo siedmeho gemu, no od stavu 4:4 dominoval favorizovaný Bulhar.

Kyle Edmund – Jack Sock 6:4, 5:7, 10:6

Britský tenista prehĺbil trápenie ďalšieho Američana. V prvom sete obaja dlho výborne servovali, no za stavu 5:4 sa dostal Edmund na príjme k setbalu a nezaváhal. V druhom dejstve stačil jediný brejk pre zmenu domácemu hráčovi. Zaknihoval ho v 11. hre. V supertajbrejku nabral Sock manko 1:4 a vo zvyšku zápasu sa márne snažil o jeho zmazanie.

David Goffin – Diego Schwartzman 6:4, 4:6, 11:9

Bitku dvoch útlych bojovníkov začal lepšie Schwartzman. Viedol 3:1 i 4:2, ale záver úvodného setu patril Belgičanovi, ktorý získal štyri hry za sebou. V druhom dejstve odskočil argentínsky tenista po dvoch brejkoch dokonca do vedenia 5:2. Tentokrát už súperovi mohutný finiš nestačil, keďže rodák z Buenos Aires na druhý pokus doservoval. Supertajbrejk bol doslova šialený. Goffin viedol komfortne 7:2, neskôr prehrával 7:9, aby napokon posledným veľkým obratom strhol víťazstvo na svoju stranu a zvýšil na 3:0 pre Európu.

Kevin Anderson/Jack Sock – Novak Djokovič/Roger Federer 6:7(5), 6:3, 10:6

Svet zachránila očakávaná štvorhra, v ktorej sa 34 singlových grandslamových titulov Európanov ukázalo nedostatočných. Prvý set nepriniesol ani brejkbal a  tesnú skrátenú hru zvládli lepšie európski tenisti. O osude druhej časti rozhodli výborne servujúci Juhoafričan a Američan úspechom na príjme za stavu 2:1. V supertajbrejku nepustili pi svojom podaní ani bod, a tak im stačila jedna dvojchyba súperov a jedna úspešne odriternovaná výmena.

Dnes na seba narazia postupne Američan John Isner s Nemcom Alexandrom Zverevom, Austrálčan Nick Kyrgios so Švajčiarom Rogerom Federerom, Juhoafričan Kevin Anderson so Srbom Novakom Djokovičom a v záverečnej štvorhre austrálsko-americký pár Nick Kyrgios/Jack Sock s bulharsko-belgickou dvojicou Grigor Dimitrov/David Goffin. Hrať sa bude o dva body v každom stretnutí, a tak je náskok 3:1, samozrejme, zanedbateľný.