Home Najdôležitejšie Po Djokovičovi Kanadu nútene vynechá aj bývalá svetová jednotka: Je to pre mňa ozajstné sklamanie

Po Djokovičovi Kanadu nútene vynechá aj bývalá svetová jednotka: Je to pre mňa ozajstné sklamanie

by Majo Malinovský

TORONTO – Bieloruská tenistka Viktoria Azarenková sa musela v nedeľu na poslednú chvíľu odhlásiť z turnaja WTA v Toronte.


Nedokázala totiž včas získať víza pre vstup na územie Kanady. Podľa organizátorov turnaja išlo o procesnú záležitosť, ktorá nemá nič spoločné s jej národnosťou.  

Smutné vynechať jeden z obľúbených turnajov

“Musela som sa odhlásiť, pretože moju žiadosť o víza neschválili,” citovala agentúra AFP z vyjadrenia Azarenkovej na sociálnej sieti. “Je to pre mňa ozajstné sklamanie. Je smutné vynechať jeden z mojich obľúbených turnajov.”

Kanadský tenisový zväz potvrdil, že napriek snahe sa Azarenkovej nepodarilo včas si vybaviť víza: “Usilovne sme spolupracovali s Vikou a jej tímom niekoľko týždňov a urobili sme všetko, aby sme jej pomohli s touto žiadosťou, no doba spracovania sa ukázala ako príliš náročná. Dúfame, že ju budúci rok uvidíme opäť v Kanade.”

 Bývalá svetová jednotka a dvojnásobná grandslamová víťazka, rovnako ako ďalší hráči z Ruska a Bieloruska, nemohli pre inváziu na Ukrajinu štartovať v tomto roku vo Wimbledone. Na ostatných turnajoch sa môžu zúčastniť bez názvu a vlajky svojej krajiny.

Nemal na výber: Novak Djokovič sa odhlásil z podujatia ATP MastersŠláger s Benčičovou sa v Toronte konať nebude

Azarenková sa mala v prvom kole podujatia v Toronte, ktoré odštartuje v pondelok, stretnúť s olympijskou víťazkou Belindou Benčičovou. Do turnajového kolotoča sa chce vrátiť na turnaji v Cincinnati (od 13. augusta).

Zdroj: TASR

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

eleven + five =